fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Interhotel Sandanski 4*

 • Затворен базенбесплатно
 • Саунабесплатно
 • Парна бањабесплатно
 • Фитнесбесплатно
 • Интернетбесплатно
 • Паркингбесплатно
Опис

Интерхотел Сандански се наоѓа во југозападна Бугарија, регион добро познат по својата лековита клима и минералните извори. Хотелот се наоѓа во центарот на Сандански, на само неколку чекори од живописниот градски парк, главната шопинг улица и блиску до голем број културно-историски знаменитости.
Интерхотел Сандански има еден од најголемите медицински центри за бањско лекување и рехабилитација на Балканскиот Полуостров.
Хотелот на своите гости им нуди 285 комфорни соби и апартмани, еден класичен и два тематски ресторани, лоби бар и бар покрај базен.
Има три базени со минерална вода, од кои едниот е термал со температура на водата до 36 ° C.
Комплексот располага со пет тениски игралишта со високотехнолошки под, погодни за организирање професионални турнири.
За семинари, корпоративни настани, работилници и слично, хотелот нуди три конференциски сали со капацитет од 30 до 220 седишта, место за изложбен простор и презентации.

 Опис на соби:

Сместување:       Максимум
Двокреветна соба  2 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
Супериор соба  3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
Студио СТАНДАРД  3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
Апартман ЛУКС  3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
Апартман ФЕМИЛИ  4 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

 

Цената вклучува:

 • Нокевање со појадок или полупансион (појадок и вечера)
 • Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
 • Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
 • Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
 • Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
 • Лежалка и пешкир покрај базените
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • Сеф на рецепција
 • Детско катче со аниматор
 • Туристичка такса

Во цената не е вклучено:

 •  
Ценовник
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата
Сместување Петок – Сабота Недела – Четврток
Услуга BB HB BB HB
Двокреветна соба 100 € 126 € 82 € 109 €
Еднокреветна соба 77 € 90 € 64 € 77 €
Супериор соба 120 € 146 € 100 € 126 €
Стандард студио 144 € 170 € 120 € 146 €
Апп Лукс 162 € 188 € 134 € 161 €
Апп Фемили 220 € 261 € 184 € 223 €
Цената е дадена за 2 лица од ден
Дете од 4-12 год на редовно легло / 8 € / 8 €
Дете од 4-12 год на дополнително легло 14 € 22 € 12 € 19 €
Дете од 12-16 год на дополнително легло 33 € 46 € 27 € 41 €
Дополнителни услови за сместување во Супериор соба / Студио / Апп
Дете од 4-12 год на дополнително легло / 8 € / 8 €
Дете од 12-16 год на дополнително легло 33 € 46 € 27 € 41 €
Возрасен на дополнително легло 33 € 46 € 27 € 41 €
Дете до 4 год во соба или студио / апп – бесплатно
Локација
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.