fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Vlora International 4* – Валона

Опис

Положба
Vlora International Hotel е лоциран во центарот на градот Валона, на 50 метри од плажа.

Сместување
Хотелот располага со модерни, удобни двокреветни стандардни соби, апартмани и џуниор свитови. Сите соби се со приватен тоалет со када или туш кабина, фен, ТВ, бесплатен интернет, дел од собите се со поглед кон градина а дел со поглед кон море. Хотелот исто така располага со бесплатен приватен паркинг, внатрешен базен, СПА центар, џакузи, сауна, масажи, како и ресторан и неколку барови каде што гостите може да се послужат со пијалок.
A La Carte ресторанот служи интернационална храна за гостите на хотелот.

НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се изразени по соба на ден на база ноќевање со појадок.

  • P.P.P.D цена по лице на ден
  • Отказ до 7 дена пред поаѓање без пенали, отказ за помалку од 7 дена како и непојавување во хотел 100% пенали
  • Минимум престој 3 ноќи

Цените се дадени во евра по соба на одбраната услуга

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Локација

jk

Галерија