fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Tecimen 2* – Кушадаси

Опис
  • Автобуски превозПоаѓање од Битола, Прилеп, Велес и Куманово
  • Исхрана:Појадок
  • Сместување:Хотел 2*
  • Плажа:400 метри од градската плажа

Положба: Хотелот Tecimen е лоциран во самиот центар на градот Кушадаси. Во близина на хотелот се наоѓаат сите неопходни туристички атракции, маркети, ресторани, барови, банки, продавници за сувенири. Хотелот е оддалечен на 400 метри од градската плажа и на 2.5 километри од плажата Ladies Beach.

Сместување: Хотелот Tecimen располага со вкупно 37 соби. Сите соби располагаат со сопствен балкон, сопствена бања (туш или када, тоалет,фен за коса), клима уред (со доплата во месец Јуни и Септември), ТВ, телефон, бесплатна Wi-Fi конекција.

Услуга: Хотелот е на база BB (ноќевање и појадок- шведска маса). Хотелот располага со еден ресторан  кој располага со затворен и отворен дел. Во овој ресторан гостите може да пробаат разновидни регионални и интернационални јадења. Хотелот исто така располага со еден бар.

Бесплатни услуги: користење на главниот ресторан за време на доручек, Wi-Fi конекција, паркинг, базен на отворено, лежалки и чадори покрај базенот, ТВ салон, градина.

Услуги со доплата: Пијачки во барот, лежалки и чадори на плажа, сеф, телефон, медицински услуги,водени спортови.

Содржини: Хотелот располага со еден ресторан, еден бар, паркинг, 24/7 рецепција, надворешен базен, градина.

Плажа: Хотелот е оддалечен на 400 метри од градската плажа и на 2.5 километри од плажата Ladies Beach.Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот и по нејзината чиста вода. Во близина на плажата се наоѓаат безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава: Водени спортови, одбојка на плажа, дестско игралиште.

Ценовник

12% ПОПУСТ

За уплати до 31 Март

Термин

Аранжман 10 ноќи

01.06 – 11.06

182 €

06.06 – 16.06

182 €

11.06 – 21.06

182 €

16.06 – 26.06

182 €

21.06 – 01.07

182 €

26.06 – 06.07

199 €

01.07 – 11.07

219 €

06.07 – 16.07

219 €

11.07 – 21.07

219 €

16.07 – 26.07

219 €

21.07 – 31.07

219 €

26.07 – 05.08

219 €

31.07 – 10.08

219 €

05.08 – 15.08

219 €

10.08 – 20.08

219 €

15.08 – 25.08

219 €

20.08 – 30.08

219 €

25.08 – 04.09

199 €

30.08 – 09.09

182 €

04.09 – 14.09

182 €

09.09 – 19.09

182 €

14.09 – 24.09

182 €

19.09 – 29.09

182 €

Цената вклучува:
  • 10 ноќевања со појадок
  • Поаѓање од Битола, Прилеп, Велес и Куманово
Цената не вклучува:
  • Индивидуални трошоци
  • Задолжително патничко – здравствено осигурување

 

ПОПУСТИ:
  • За деца до 6 години: 60 еур
  • За деца од 6 до 12 години: -20% попуст
 
* За ова патување т.е за влез во Турција според моменталните и мерки коишто се  на сила, потребно е да исполнувате едно од наведените:
▪️ Сертификат за вакцинација
▪️ Негативен “PCR тест” не постар од 72h
▪️ Негативен брз серолошки тест не постар од 48h
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.