fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Sunrise 4*

 • Затворен базенбесплатно
 • Саунабесплатно
 • Парна бањабесплатно
 • Фитнесбесплатно
 • Интернетбесплатно
Опис

Хотелот е на само 5 минути од историскиот центар на Банско и 400 метри од лифт – станицата – омилената област за гостите на Банско. Хотелот обезбедува шатл – автобус до Гондолата. Во близина на комплексот има разни барови, ресторани и продавници.

 Опис на соби:

 • Хотелот нуди сместување со ентериер од природни материјали и нуди бесплатен Wi-Fi на јавни површини.

Цената вклучува:

 • појадок и вечера
 • транспорт до жичарница (по распоред)
 • користење на внатрешен базен
 • сауна
 • парна бања
 • фитнес
 • интернет

Во цената не е вклучено:

 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден
 • Патничко осигурување
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни – 80€, дете – 40€
Ценовник
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

 

SUNRISE 4* – Банско

www.hotelsunrisebansko.com

Цените се по лице за 1 ноќевање

28.12-02.01.2022

03.01-17.02.2022

23.12-28.12.2021

18.02-10.03.2022

01.12.-22.12.2021

11.03-31.03.2022

на база ПОЛУПАНСИОН

*НП

     

Студио

2+1

60€

38€

36€

34€

Едноспален апартман

2+2

63€

41€

38€

36€

Двооспален апартман

4+2

60€

38€

36€

34€

Mезонет

5+2

60€

38€

36€

34€

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – БОНУСИ →

/

7=6

7=6 / 6=5

7=5 / 6=5 / 5=4

Во цената е вклучено: појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет

Дополнителни услови:

▪ Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно

▪ Второ дете од 3-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

▪ Возрасен на дополнително легло  – 30% попуст

▪ За сместување во еднокреветна соба се наплаќа 80% од цената за 2 лица

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни – 80€, дете – 40€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден

Локација

Hotel Sunrise 4* – Bansko

на 400м од гондола

Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.