fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Srebrnac 2* – Kopaonik

Опис

HOTEL SREBRNAC се наоѓа на патот од Брзече кон туристичкиот ценатр Копаоник и е првиот објект во овој ски центар. Скијачите го сметаат за најдобро позициониран хотел на цел Копаоник. Веднаш пред хотелот се наоѓа брз четворосед и жичница – тањир, кои водат кон врвот Гобеља, а потоа преку Јарм до системот на другите жичници на ски центарот Копаоник. Затоа овој хотел е намемет за скијачите, поради близината на патеките, исто како и за семејставта со деца кои може да уживаат во мирната зимска атмосфера. Центарот на Копаоник е оддалечен 3 километри.


Содржини

Ресторан со камин, етно кебапчилница со посебно уреден камин и скара на жар, ТВ сала, теретана, сауна, дискотека за ноќна забава, ски услуги (наем на опрема), спортски терени, паркинг.

 

Ценовник

HOTEL SREBRNAC ** Kopaonik   

Цена по лице на ден на база Полупансион

Тип на соба

Цена

Лица

Услуга

Ски Опенинг

Пакет

01.12

19.12

19.12

31.12

31.12

02.01

02.01

23.01

23.01

13.02

13.02

 20.02

20.02

01.04

Мин.ноќи

3

3

7

4

7

7

7

3

1/2 Соба

 

По лице

на ден

2

НВ

77
3 ноќи по лице на база НВ

28

32

47

42

33

39

33

1/3 Соба

3

НВ

26

30

44

40

31

37

31

1/3 + 1 Соба

3-4

НВ

24

27

42

37

28

34

28

Цена по апартман на ден на база Полупансион

1/4 Апартман

По апартман на ден

4

НВ

102

102

111

136

187

170

136

170

1/5 Aпартман

5

НВ

119

119

128

162

204

187

162

196

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

  • Цените во соба се дадени по лице на ден на база Полупансион;
  • Цените во апартманите се по апартман на ден на база Полупансион;
  • За престој помал од минимум прстој на ноќи се доплаќа +20% од цените во табелите;

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни;
  • Деца 7-14,99 години 0,50€ по лице на ден;
  • Деца до 7 години ГРАРИС;
  • Хотелско осогурување 0,20€ по лице на ден без разлика на возраст (плаќање на рецепција)
  • Еднокреветан соба 40% од цената ан двокреветна соба;

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:

  • Деца до 4 години ГРАТИС
  • Деца 4-12 години во присуство на две возрасни лица 30% попуст:

pil

Локација

Hotel Srebrnac 2* – Kopaonik

на 3км од центарот, има жичара до хотелот

 

Галерија