fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Soleil 2* – Кушадаси

Опис
  • Автобуски превозПоаѓање од Битола, Прилеп, Велес и Куманово
  • Исхрана:Појадок
  • Сместување:Хотел 2*
  • Плажа:300 метри од Ladies Beach

Положба: Хотелот Soleil е лоциран на само 300 метри од плажата Ladies Beach и 3км од центарот на градот.

Сместување: Во Хотелот Soleil сите соби располагаат со сопствен балкон, сопствена бања (туш или када, тоалет,фен за коса), клима уред (со доплата во месец Јуни и Септември), ТВ, телефон, бесплатна Wi-Fi конекција.

Услуга: Хотелот е на база BB (ноќевање и појадок-). Хотелот располага со еден ресторан кој располага со затворен и отворен дел. Во овој ресторан гостите може да пробаат разновидни регионални и интернационални јадења. Хотелот исто така располага со еден бар.

Бесплатни услуги: користење на главниот ресторан за време на доручек, Wi-Fi конекција, паркинг, базен на отворено, лежалки и чадори покрај базенот, ТВ салон, градина и детско игралиште за најмалите.

Услуги со доплата: Пијачки во барот, лежалки и чадори на плажа, сеф, телефон, медицински услуги,водени спортови.

Содржини: Хотелот располага со еден ресторан, еден бар, паркинг, 24/7 рецепција, надворешен базен.

Плажа: Хотелот е оддалечен на само 300m метри од плажата Ladies Beach.Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот и по нејзината чиста вода. Во близина на плажата се наоѓаат безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава: Водени спортови, одбојка на плажа, дестско игралиште.

Ценовник
12% ПОПУСТ
За уплати до 31 Март

Термин

Аранжман 10 ноќи

01.06 – 11.06

195 €

06.06 – 16.06

195 €

11.06 – 21.06

195 €

16.06 – 26.06

195 €

21.06 – 01.07

195 €

26.06 – 06.07

214 €

01.07 – 11.07

234 €

06.07 – 16.07

234 €

11.07 – 21.07

234 €

16.07 – 26.07

234 €

21.07 – 31.07

234 €

26.07 – 05.08

234 €

31.07 – 10.08

234 €

05.08 – 15.08

234 €

10.08 – 20.08

234 €

15.08 – 25.08

234 €

20.08 – 30.08

234 €

25.08 – 04.09

214 €

30.08 – 09.09

195 €

04.09 – 14.09

195 €

09.09 – 19.09

195 €

14.09 – 24.09

195 €

19.09 – 29.09

195 €

Цената е дадена по лице, за 10 ноќевања со појадок  и превоз.

Цената вклучува:
  • 10 ноќевања со појадок
  • Поаѓање од Битола, Прилеп, Велес и Куманово
Цената не вклучува:
  • Индивидуални трошоци
  • Задолжително патничко – здравствено осигурување

 

ПОПУСТИ:
  • За деца до 6 години: 60 еур
  • За деца од 6 до 12 години: -20% попуст
 
* За ова патување т.е за влез во Турција според моменталните и мерки коишто се  на сила, потребно е да исполнувате едно од наведените:
▪️ Сертификат за вакцинација
▪️ Негативен “PCR тест” не постар од 72h
▪️ Негативен брз серолошки тест не постар од 48h
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.