fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Snezanka 3*

 • Затворен базенбесплатно
 • Саунабесплатно
 • Фитнесбесплатно
 • Интернетбесплатно
 • Паркингбесплатно
Опис

Хотел Снежанка е лоциран во центарот на еден од најпознатите бугарски скијачки одморалишта – Пампорово и открива прекрасен поглед кон величествените Родопи.
Хотел Снежанка е сместен  во центарот на одморалиштето и нуди прекрасни услови за активен одмор и практикување на зимски спортови.

 Опис на соби:

Собите се удобни со модерен ентериер, располага со 67 двокреветни соби и 11 апартмани, од кои 5 имаат камин. Во новото крило на зградата има 75 апартмани.

 

Цената вклучува:

 • појадок и вечера
 • користење на внатрешен базен, сауна
 • фитнес
 • интернет
 • паркинг

Во цената не е вклучено:

 • Доплата за транспорт до ски стази – 1,5€ по лице на ден
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год – 1€ по лице на ден
 • Доплата за новогодишна вечера 55€ за возрасни и 25€ за деца до 11,99 год
Ценовник
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата
Хотел СНЕЖАНКА 3* – Пампорово
БОНУСИ : 7=6 за пристигнувања во период од 03.01-27-01.2022 |  06.03-31.03.2022
Вид нa сместување 01.12-23.12
06.03-31.03
24.12-29.12
28.01-19.02
03.01-27.01
20.02-05.03
30.12-02.01
Двокреветна соба (2+1) 30 36 34 76
Едноспален апартман (2+2) 44 54 52 108
Цените се по лице на ден на база НВ
 • Дете од 6 до 11.99 на дополнително легло во двокреветна соба 65% попуст од цената
 • Дете од 2 до 11.99 на редовно легло во двокреветна соба 35% попуст од цената
 • Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба 25% попуст од цената
 • Две деца до 11.99год на дополнително лего во апартман – бесплатно
 • Доплата за трето дете од 4-11.99год во апартман 9€ на ден
 • Доплата за 3-ти, 4-ти возрасен во апартман 12€ на ден
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.