fbpx Хотел Радан 3* - Пролом Бања - Т.А. Да-ни Травел - Штип (центар)
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Radan 3* Prolom Banja

Опис

Пролом Бања се наоѓа во Јужна Србија, на падините на Радан Планина. Тоа првенствено е познат по неговотa лековитa Prolom вода, кои припаѓаат на ретка група на висока бањска вода со вредности: висок алкална (pH 8,8 до 9.2), ниска (сув остаток од 148 mg / l) бикарбонат. Со цел да ве приближиме до овој уникатен подарок на природата, ви овозможивме да ја користите  Пролом  водата насекаде во хотелот. За лечењето со Prolom вода се засноваат сите наши здравствени програми. Ефектот од третманот се зголемува со примена на  физички третман, соби со чист и свеж воздух  и прошетка  низ недопрената природа на Prolom бања. Надморска височина (550-668 м) и умерено-континентална клима со многу сончеви денови во годината  придонесуваат за уште подобр одмор.

Радан хотелски комплекснуди сместување во комфорни соби,  wellness третмани и објекти за рекреација, забава и прошетки.

Во хотел Радан  сместувањето  e во  во стандардни, комфорни соби и апартмани. Освен  еднокреветни и двокреветни соби, хотелот нуди и 8 трикреветни соби (француски кревет + дополнителен кревет  со стандардни димензии), 6 семејни соби (соба со француски лежај + соба со два класични кревети, поврзани исмегу со врата CONNECT) и 10 апартмани (спална со дневен престој и кујна).

 Опис на соби: (сите соби се со лековита пролом вода)

 • Standard soba: за 2 особи, 2 класични лежаи или 1 француски, tv, телефон, wc, фен.
 • Comfort soba: за 2 особи, на нов спрат во главниот објект, 2 класични лежаи или 1 француски, LCD tv, клима, wc, фен.
 • Apartman: за 4 особи, Спална, дневна и кујна, 2 LCD телевизори (во дневна и спална), телефон, клима, wc, фен.

Цената вклучува:

 • Користење на лековита пролом вода во собите (за пиење и капење)
 • Лекарски прегледи кај дежурни лекари
 • Wellness пакети (во зависност кој ќе го одберете)
 • Користење на внатрешен и надворешен базен со лековита пролом вода
 • Користење на теретана и фитнес
 • Користење на сала за рекреација
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса
 • Патничко осигурување
 • Превоз
НАПОМЕНИ:
Легенда

Деца до 8 години се сместуваат бесплатно

Деца од 9 до 13 години плаќаат 50% од наведените цени

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник

(3 ноќи) Wellness уживање вклучува:

 • Користење на новиот wellness центар: сауна, џакузи, базен со лековита Пролом вода, солена соба, парна бања, топли клупи, внатрешен базен.

(3 ноќи) Wellness Lux уживање вклучува:

 • Користење на новиот wellness центар: 5 сауни, џакузи со лековита Пролом вода и морска сол – Пролом море, 2 солени соби, Kneipp пакет, топли клупи, внатрешен базен.
 • Корпа со овошје во wellness центарот.
 • Три масажи за цело тело – 30 мин.

(2 ноќи) Пролом wellness пакет вклучува:

 • Користење на новиот wellness центар: сауна, џакузи со лековита Пролом вода, солена соба, парна бања, топли клупи, отворено-затворен базен.

(2 ноќи) Пролом wellness lux пакет вклучува:

 • Користење на новиот wellness lux центар: 5 сауни, џакузи со лековита Пролом вода, џакузи со солена вода, 2 солени соби, 2 парни купатила, Kneipp пакет, отворено-затворен базен.
 • Корпа со овошје во wellness центар.
Галерија