fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Perun Platinum & Casino 4*

 • Затворен базенбесплатно
 • Саунабесплатно
 • Парна бањабесплатно
 • Паркингбесплатно
 • Џакузибесплатно
 • Фитнесбесплатно
 • Интернетбесплатно
Опис

Hotel Perun Platinum & Casino 4* е лоциран на 650 метри од ски-лифтот и до центарот на Банско може да се стигне на 10 минути пешачење. Бесплатен приватен паркинг е можно на лице место и бесплатен WiFi е на располагање. Бесплатнен транспорт до жичара.

Хотелот Платинум и казиното Банско нуди затворен базен, сауна, парна бања, џакузи и фитнес центар. Забавните капацитети вклучуваат казино Платинум, билијард и пинг-понг, достапни со дополнителен надомест и game room. За најмалите е предвидено детско игралиште.

 Опис на соби:

 • Секоја соба во нуди телевизор со кабелски канали, простор за седење и минибар. Некои соби се опремени со софа и трпезариска маса. Бањата е опремена со када, бесплатни тоалети и фен. Приватен балкон, кој отвора поглед кон градот или планината, е опремен во некои од единиците.

Цената вклучува:

 • Ноќевање со појадок и вечера
 • Транспорт до жичара (по распоред)
 • Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, детски кат
 • Паркинг
 • Интернет

Во цената не е вклучено:

 • Возрасен на дополнително легло -20% попуст
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) возрасни – 85 €, дете – 45 €
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год: 1 € по лице на ден
Ценовник
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Цените се по лице за 1 ноќевање

01.12-17.12.2021

07.01-19.01.2022

08.02-28.03.2022

18.12-26.12.2021

04.01-06.01.2022

27.12-03.01.2022

20.01-07.02.2022

на база ПОЛУПАНСИОН

Двокреветна соба – економи

2+1

48€

63€

93€

53€

Двокреветна соба – без балкон

2+1

49€

67€

99€

56€

Двокреветна соба – со балкон

2+1

51€

69€

101€

58 €

Јуниор сјуит *

2+2

61€

82€

122€

69€

 • Дете до 2 год – бесплатно
 • Дете од 2-6 год на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно
 • Дете од 6-12 год на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст
 • Дете од 2-12 год на редовно легло во двокреветна соба – 25% попуст
 • Прво дете од 2-12 год на дополнително легло во јуниор сјуит – бесплатно
 • Второ дете од 2-12 год на дополнително легло во јуниор сјуит – 50% попуст
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.