fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Ozka 3* – Кушадаси

Опис
  • Автобуски превозПоаѓање од Битола, Прилеп, Велес и Куманово
  • Исхрана:Појадок
  • Сместување:Хотел 3*
  • Плажа:1 км од градска плажа

Положба: Сместен блиску до центарот на градот Кушадаси, хотелот Озка располага со прекрасен панорамски поглед над пристаништето, морето и осторовот Гулаб. Хотелот е оддалечен на еден километар од градската плажа и на 4 километри од плажата Ladies Beach.

Сместување: Хотелот Ozka располага со вкупно 62 соби.Сите соби располагаат со сопствен балкон (повеќето со поглед на море), сопствена бања (туш, тоалет,фен за коса), клима уред, ТВ, телефон, сеф, бесплатна Wi-Fi конекција.

Услуга: Хотелот е на база BB( појадок – шведска маса). Хотелот поседува со еден ресторан кој располага со затворен и отворен дел. Во овој ресторан гостите може да пробаат разновидни регионални и интернационални јадења. Хотелот исто така располага со два барови (Lobby Bar, Pool Bar)

Бесплатни услуги: користење на главниот ресторан за време на доручек и вечера, Wi-Fi конекција, паркинг, базен на отворено, лежалки и чадори покрај базенот, ТВ салон, сала за состаноци.

Услуги со доплата: Пијачки во баровите, лежалки и чадори на плажа, сеф, телефон, медицински услуги,водени спортови, хемиско чистење.

Содржини: Хотелот располага со еден ресторан, два барови, паркинг, 24/7 рецепција,24/7 Lobby Bar, надворешен базен, детски базен, тераса за сончање.

Плажа: Хотелот е оддалечен на еден километар од градската плажа и на четири километри од плажата Ladies Beach.Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот и по нејзината чиста вода. Во близина на плажата се наоѓаат безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава: Водени спортови, одбојка на плажа, дестско игралиште.

Ценовник

Термин

Аранжман 10 ноќи

01.06 – 11.06

208 €

06.06 – 16.06

208 €

11.06 – 21.06

208 €

16.06 – 26.06

208 €

21.06 – 01.07

208 €

26.06 – 06.07

219 €

01.07 – 11.07

234 €

06.07 – 16.06

234 €

11.07 – 21.07

234 €

16.07 – 26.07

234 €

21.07 – 31.07

234 €

26.07 – 05.08

234 €

31.07 – 10.08

234 €

05.08 – 15.08

234 €

10.08 – 20.08

234 €

15.08 – 25.08

234 €

20.08 – 30.08

234 €

25.08 – 04.09

219 €

30.08 – 09.09

208 €

04.09 – 14.09

208 €

09.09 – 19.09

208 €

14.09 – 24.09

208 €

19.09 – 29.09

208 €

Аранжманот вклучува 10 ноќевања, превоз и појадок

Цената вклучува:
  • 10 ноќевања со појадок
  • Поаѓање од Битола, Прилеп, Велес и Куманово
Цената не вклучува:
  • Индивидуални трошоци
  • Задолжително патничко – здравствено осигурување

 

ПОПУСТИ:
  • За деца до 6 години: 60 еур
  • За деца од 6 до 12 години: -20% попуст
 
* За ова патување т.е за влез во Турција според моменталните и мерки коишто се  на сила, потребно е да исполнувате едно од наведените:
▪️ Сертификат за вакцинација
▪️ Негативен “PCR тест” не постар од 72h
▪️ Негативен брз серолошки тест не постар од 48h
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.