fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Mountain Paradise 4*

 • Затворен базенбесплатно
 • Саунабесплатно
 • Парна бањабесплатно
 • Џакузибесплатно
 • Фитнесбесплатно
 • Интернетбесплатно
Опис

Hotel Mountain Paradise 4*  е совршено место за одмор за секој кој ја сака планината. Се наоѓа на околу 380 метри од ски-лифтот и на 10 минути пешачење од главната улица Пирин во Банско.

Hotel Mountain Paradise е комплексот кој на своите гости им нуди пријатен престој во модерен лоби бар со билијард, ресторан со 200 седишта, детско игралиште, базен и детски базен, фитнес центар, спа понуда. богата програма за релаксација и одмор.

 Опис на соби:

 • Комплексот располага со разновидни апартмани – студија, едноспален и двоспален апартман опремени во модерен стил. Апартманите се опремени со трпезарија и место за одмор, фрижидер, ТВ, Wi-Fi, дополнителна софа кревет.

Цената вклучува:

 • појадок и вечера
 • транспорт до жичарница (по распоред)
 • користење на внатрешен базен, џакузи, солена соба, сауна, парна бања
 • фитнес
 • интернет
 • детски кат.

Во цената не е вклучено:

 • За сместување во еднокреветна соба се наплаќа 80% од цената на 2 лица
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни – 70 €, дете – 35 €
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год: 1 € на ден по лице
Ценовник
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

MOUNTAIN PARADISE 4* – Банско

www.mountain-paradise.org

Цените се по лице за 1 ноќевање

29.12-02.01.2021

03.01-17.02.2022

23.12-28.12.2021

18.02-10.03.2022

01.12-22.12.2021

11.03-31.03.2022

на база ПОЛУПАНСИОН

*НП

ПП

ПП

ПП

Студио

2+0

59€

37 €

35€

32€

Едноспален апартман

2+2

61€

40€

37€

35€

Двооспален апартман

4+2

61€

40€

37€

35€

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – БОНУСИ →

/

7=6 | 10=8

7=6 | 10=8

7=5 / 6=5 / 5=4

Во цената е вклучено: појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, солена соба, сауна, парна бања, фитнес, интернет, детски кат.

Дополнителни услови:

Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло –бесплатно

Второ дете од 06-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

Дете од 06- 11.99 год. на редовно легло – 80%  од цената плаќа

Возрасен на дополнително легло  – 30% попуст

За сместување во еднокреветна соба се наплаќа 80% од цената за 2 лица

Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни – 70€, дете – 35€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден

Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.