fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Millenium Palace 4* – Охрид

Опис

Положба
Милениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од Македонија, на брегот на Охридско Езеро, на  само  500м  од центарот на Охрид. Со самото тоа што е сместен во Охрид, европскиот Ерусалим, ги комбинира предностите на еден модерен град и на место со богато историско минато и културни вредности. Нуди незаборавен поглед на езерото, стариот град и древната Самоилова тврдина. Од стариот дел на градот Ве дели само кратка, пријатна прошетка покрај езерото.
Сместување
Хотелот располага со капацитет од вкупно 69 соби од кои: 45 двокреветни соби, 10 дуплекси ( две нивоа / дневен престој и спална соба) , 6 делукс соби и 8 Јуниор aпартмани.  Секоја соба е опремена со: клима уред, мини бар, безжичен интернет, дирекна телефонска линија, кабелска телевизија, купатило со туш кабина или када.
Содржини
Спа и велнес – Финска сауна, турска парна бања (Амам), теретана, масажа. Ресторан “Милениум” е со капацитет од 190 лица и тераса со капацитет од 70 лица.

НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените  се дадени по  лице  за ноќевања на база на одбраната услуга.

Деца до 7 год – бесплатно

Деца од 7-12 год – 50%

Во цената е вклучена туристичка такса и ДДВ.


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Понуда за целосно искористување на ваучерот
  • 3 ноќевања со појадок за две лица BB = ваучер за туризам + 600 денари.

 

Галерија