fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Maria Antoneta 3*

 • Затворен базенбесплатно
 • Саунабесплатно
 • Парна бањабесплатно
 • Фитнесбесплатно
 • Интернетбесплатно
 • Паркингбесплатно
Опис

Хотелот е лоциран покрај реката Глазне, на околу 300м од главната гондола и околу 800м од центарот на Банско. Хотелскиот комплекс е изграден во 2011 год. и се состои од 5 згради кои се меѓусебно поврзани.

Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и балкони со прекрасен поглед. Во склоп на хотелот има ресторан, лоби, паркинг, ски гардеробер. СПА Центар: внатрешен и надворешен базен, фитнес, сауна, парна бања, масажи и спа процедури.

 Опис на соби:

Двокреветни стандардни соби (30) (2 стандард.кревети, 20м², макс. 2 лица)-сите соби се опремени со сопствено греење, електричен бокал, ТВ со рамен екран, телефон, интернет конекција, тепих или плочки на под, купатило со туш кабина, фен. Некои соби имаат и балкон.

Студио (20) (2 стандард. + 1 дополн.кревет, макс.3 лица, 40м²)-сите соби се опремени со сопствено греење, кујан (прибор за јадење, електричен бокал,тостер, шпоред со две рингли, аспиратор, фрижидер), ТВ со рамен екран, телефон, интернет конекција, тепих или плочки на подот, купатило со туш кабина, фен. Некои студио имаат и балкон.

Јуниор Суит (20) (2 стандард. + 1 дополн.кревет, макс.3 лица, 40м²)-сите соби се опремени со сопствено греење, електричен бокал, ТВ со рамен екран, интернет конекција, тепих или плочки на под, купатило со туш кабина, фен. Некои од суитите имаат балкон.

Апартман со 1 спална 30 (2 стандард. + 2 дополн.кревети, макс.4 лица, 60м²)-една спална со 2 стандард. кревети и дневна со софа на извлекување. Опремени се со сопствено греење, кујна (прибор за јадење, електричен бокал, тостер, шпорет со 2 рингли, аспиратор, фрижидер), ТВ со рамен екран, телефон, интернет конекција, тепих или плочки на под, купатило со туш или када, балкон.

Суит со 1 спална (2 стандард. + 2 дополн.кревети, макс.4 лица)-опремени се исто како и апартманот со 1 спална (освен кујна).

Фамилијарен апартман (4 стандард. + 2 дополн.кревети, макс.6 лица)-две спални и дневна со софа на извлекување, кујна, ТВ со рамен екран, телефон, интернет конекција, балкон, купатило со туш или када, фен.

 

Цената вклучува:

 • појадок и вечера
 • транспорт до жичарница (по распоред)
 • користење на внатрешен базен, сауна, парна бања
 • фитнес
 • интернет
 • паркинг

Во цената не е вклучено:

▪ Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни – 65€, дете од 2-11.99 год.- 35 €
▪ Доплата за подземен паркинг – 10€ на ден (се плаќа на рецепција)
▪ Доплата за бебешко креветче – 5€ на ден (се плаќа на рецепција)
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден
▪ Доплата за сместување во СТУДИО 10€ по соба на ден
▪ Доплата за сместување во АПАРТМАН 20€ по соба на ден

Ценовник
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата
MARIA ANTOANETA RESIDENCE 3* – Банско
www.maria-antoaneta.com
Цените се по лице на ден за полупансион 01.12-28.12.2021 02.01-06.03.2022 29.12-02.01.2022
НП ПП НП ПП  ПОЛУПАНСИОН
Двокреветна соба 2+0 23€ 30€ 23€ 30€ 55€
Во цената е вклучено : транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.
Дополнителни услови :
Прво дете до 5.99 год. – бесплатно
Второ дете  до 5.99 на дополнително легло – 30% од цената
дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
деца на редовно легло плаќаат цела сума
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни – 65€, дете од 2-11.99 год.- 35 €
Доплата за подземен паркинг – 10€ на ден (се плаќа на рецепција)
Доплата за бебешко креветче – 5€ на ден (се плаќа на рецепција)
Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден
Доплата за сместување во  СТУДИО 10€ по соба на ден
Доплата за сместување во АПАРТМАН 20€ по соба на ден
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.