fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Lion 4*

 • Затворен базенбесплатно
 • Џакузисо доплата
 • Саунасо доплата
 • Парна бањасо доплата
 • Фитнесбесплатно
 • Интернетбесплатно
 • Паркингбесплатно
Опис

Хотел Лион Банско со четири ѕвездички е отворен во декември 2005 година во едно од најубавите и најмирните места во земјата – одморалиштето Банско – најновиот и најмодерниот ски-центар во Бугарија. Хотелот се наоѓа на околу 500 m од гондолата.

 Опис на соби:

 • Хотелот располага со 167 двокреветни соби, од кои 80 се со брачен кревет
 • Растежните кревети се помали во собите со балкон, а поголеми во собите без балкон.
 • Во хотелот има 8 апартмани, тие се состојат од две простории.

Цената вклучува:

 • затворен базен
 • Ски гардеробер
 • Интернет
 • Транспорт до жичара

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса ///€ по лице од ден (задолжително)
 • Патничко осигурување
 • Користење на СПА центарот (сауна, парна бања, џакузи

 

Ценовник
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Lion 4* – Bansko

7=6 важи за пристигнување после 26.02.2022

 Услуга НВ

26.12 – 01.01.2022

02.01 – 07.01.2022

08.01 – 14.01.2022

22.01 – 25.02.2022

15.01 – 21.01.2022

26.02 – 01.04.2022

Двокреветна соба 2+1

77 €

55 €

47 €

43 €

Еднокреветна соба 1

146 €

83 €

67 €

61 €

Фамилијарна соба 2+2

90 €

76 €

57 €

53 €

АПП 4+1

305 €

220 €

186 €

170 €

Возрасен на дополнително легло

59 €

42 €

35 €

33 €

 • Дете до 4 год – бесплатно
 • Деца од 4 до 12 год на дополнително легло -50% попуст
 • Деца од 4 до 12 год на редовно легло -25% попуст
Локација

HOTEL LION 4* – BANSKO

на 500м од гондола

Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.