fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Kraljevi Chardaci 4* – Kopaonik

Опис

Хотелот е дел од комплексот КРАЉЕВИ ЧАРДАЦИ СПА кој се состои од 307 апартмани, а ла картe ресторан, таверна за пиво, фризерски салон, продавница и менувачница. Комплексот е отворен во јануари 2012 година во  Копаоник на главниот пат, 2,5 км од првиот ски лифт и 5 км од центарот на Копаоник.

Хотел Краљеви Чардаци е награден со Wellness награда за најдобар Wellness хотел во Р.Србија во 2012 год.

Хотелот Краљевски Чардаци Спа е добитник на престижна награда за најдобар хотел со 4 starвезди на Балканот во 2018 година. Наградата е прогласена од Балканскиот сојуз на хотелски здруженија (БАХА).


Содржини

Хотелот се состои од 57 различни сместувачки единици. Во рамките на хотелот има:

 • SPA & WELLNESS центар, Хотелски ресторан, Лоби бар, Игротека за деца, Фитнес центар, конференциска сала.

Сместување

Двокреветна соба 1/2  – Купатило (туш, фен, бањарка) француски лежај, кабелска телевизија и LCD ТВ, телефон, мини-бар, електричен бокал, сеф, WI-Fi.

Трокреветна Супериор Соба 1/2+1Купатило (туш, фен, бањарка) француски лежај,гарнитура на развлекување, кабелска телевизија и LCD ТВ, телефон, мини-бар, електричен бокал, сеф,WI-Fi.

Апартман за 4 лица или 1/2+2 –  Купатило (туш, фен, бањарка), дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај, кабелска телевизија и 2 LCD ТВ, телефон, сеф,мини-бар, електричен бокал за вода или мини-кујна, WI-FI.

Апартман за пет лица или 1/2+3 – Купатило (туш, фен, бањарка), дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај и одвоен единечен лежај, кабелска телевизија и 2 LCD ТВ, телефон, сеф, мини-бар со електричен бокал за вода, Wi-FI.

Aпартман со камин за шест лица 1/2+4 – Купатило (туш, фен, бањарка), дневна соба со камин и гарнирута на развлекување, мини кујна со трпезариска маса, две спални соби – една со француски лежај а друга со 2 одвоени легла, кабелска телевизија со LCD ТВ,телефон, сеф, WI-FI.

НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се по лице во одбраната соба и услуга

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник

                               KRALJEVSKI CARDACI HOTEL & SPA – KOPAONIK

Период

Услуга

Тип на соба

Соби

1/2, 1/2+1

Соба 1/1

Suites/ Свит

1/2+2, 1/2+3, 1/2+4

Смена

 

Ski Opening – special offer

*03.01. – 17.01.

Kids’ week

HB

недела/недела

60 €

84 €

73 €

**17.01. – 31.01.

Week with Ski Pass

HB

недела/недела

63 €

84€

73 €

31.01. – 07.02.

HB

недела/недела

58 €

78 €

68 €

07.02. – 14.02.

HB

недела/недела

60 €

84 €

73 €

14.02. – 07.03.

HB

недела/недела

53 €

73 €

63 €

07.03. – 04.04.

HB

недела/недела

48 €

66 €

58 €

                                 Цените се изразени во евра по лице на ден.

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • Полупансион (Појадок и Вечера) на база шведска маса (Доколку во хотелот престојуват помалку од 30 гости,оброците се служат на база сет-мени)
 • Неограничено користење на SPA & WELLNESS центар кој се простира на површина од 1500m²
 • затворен базен со димензии 14x6m со jacuzzi (длабочина 1,7m)
 • отворен базен со димензии 10x5m (длабочина 1,5m) и 15x7m (длабочина 1,2m)
 • jacuzzi на отворено, Финска Сауна, Био Сауна (Руска Бања), Арома-Парна Бања, Хамам, Солена Соба, kneipp базен, Тапидариум клупи
 • Неограничено користење на Фитнес Центар
 • Неограничено користење на Пинг-Понг
 • Трансфер до Ски-Стаза 5 пати дневно во текот на работно време на Ски-Центар
 • Користење на Ски-Гардеробер одалечен на 30m од ски-стаза „Мало Езеро” (покрај Ски-Гардеробер се наоѓа голем паркинг кој се дополнително наплаќа)
 • Baby Cot – Гратис (со претходна резервација)
 • Сите гости во SPA & WELLNESS cewntarot добиваат бањарка, крпа и пар влечки.
 • Wi-Fi низ хотелски комплекс
 • Отворен паркинг пред хотелот (ограничен капацитет)
 • Light late check out – Одјава до 11h со можност користење простории за пресоблекување и туширање после скијање.

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Туристичка Такса 1 Еур / по лице на ден за возрасни
 • Деца од 7 до 15 години плаќат 0,50 Еур/ по лице на ден
 • Деца од 0 до 6,99 години – ГРАТИС
 • Хотелско Осигурување 20 rsd, по лице на ден
 • Float Spa капсула, третмани за релаксација, третмани за тело и масажи се резервирани одделно и се плаќаат дополнително.

НЕДЕЛА СО СКИ ПАС:

 • ГРАТИС – шестдневен СКИ Пас за возрасни (акцијата се однесува на седумдневен аранжман – од недела до недела)
 • Попуст на изнајмување на ски- опрема за возрасни -30% за комплет (акцијата се однесува исклучиво за наем на комплет опрема)

ДЕТСКА НЕДЕЛА:

 • ГРАТИС престој за две деца (до 15 год) во пристуство на две полноплатежни суми, на посебно легло:
 • Дете 0-15 години во соба 1/2+1 (цена за возрасни лица – по табела)
 • Деца 0-15 години во свит (цена за возрасни – по табела)
 • Попуст за наем на скијачка опрема за деца во износ од -30%
 • Попуст за часови за скијање за деца во изност од -30% (акцијата се однесува исклучиво за групни часови)

НАПОМЕНИ:

 • Краток престој од наведените по смени исклучиво на барање и со доплата од 20% од наведената цена во табелата.
 • Дете 0-7 години во присуство на две возрасни лица на заедничко легло во 1/2 Соба – Бесплатно
 • Дете 0-15 години во присуство на едно возрасно лице во 1/2 соба 50% попуст
 • Дете 0-15 години во присуство на две возрасни лица на сопствено легло во 1/2+1 соба попуст 50%, а второ дете 0-7 години на заедничко легло – бесплатно
 • Деца 0-15 години ви пристуво на две возрасни лица на сопствено легло во апартман попуст 50%
 • Трето возрасно лица во соба 1/2+1 попуст 30%
 • Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 попуст 70%
 • Четврто и петто возрасно лица во апартман 1/2+3 попуст 50%
 • Петто и Шесто возрсно лице во апартман 1/2+4 попуст 50%
Галерија