fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Junior 3* – Brzece

Опис

Hotel Junior се наоѓа во туристички центар Брзече на Копаоник, на идеална надморска височина од 1070 метри. Хотелот е идеално место за организирање спортски активности, рекреативни активности.


Содржини

 • 71 соба и 7 апартмани од различна категорија
 • Спа центар –  мал базен за релаксација 2х4м, сауна, 2 џакузи, 2 тушеви со амам, просторија за масажа и соблекувална со шкафче, бањарка, влечки и крпа
 • Сопствена скијачка патека за почетници, долга 400м, сина / Snow tubing slope / Ski service 
 • Ресторан „Four Seasons“, капацитет до 300 лица / A la cart restaurant “Kitchen & bar“ со капацитет до 115 лица
 • Приватен паркинг со видео надзор и безбедност
 • Фитнес центар со модерна опрема за вежбање / Тениски игралиштa, терени за кошарка, одбојка и ракомет, игралиште за мал фудбал со вештачка трева, големо фудбалско игралиште со природна трева и 2 фудбалски игралишта со вештачка трева
 • Менувачница / Мини маркет
 • Game room

Сместување

Сите соби и апартмани во хотелoт имаат приватна бања со туш и фен, кабловска телевизија, сеф, телефон, интернет и  мини бар. Некои апартмани имаат кујна, бања со џакузи и сауна. Собите се  елегантни  и пријатни.

 • Economic room (од 15 до 21 м²) – Макс. 2 лица.
 • Standard room (21,5 – 25м²) – Макс. 4 лица.
 • Comfort room (25 – 33,5 м²) – Макс. 4 лица.
 • Family room (33,5 – 37м²) со две посебни соби – Макс. 5 лица.
 • De lux suite (47,5 м2) се состои од спална соба со бања со џакузи, туш, фен, дневна соба и друга бања – Макс. 2 лица.
 • Family suite (48,5 – 56 m²) се состои од 2 спални соби и дневна соба – Макс.  4 лица.
 • Superior suite (83м2) се состои од 2 спални соби и дневна соба – Макс.  4 лица.
 • Spa suite (100м2) се состои од спална соба со бања (џакузи када, туш, фен) дневна соба, друга бања и затворена тераса со џакузи бања и сауна. –  Макс. 2 лица.
 • Deluxe room (17 m²) –  Макс. до 2 лица.
 • Deluxe + room (22 м²) – Макс. до 3 лица (2 возрасни и 1 дете).
НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се изразени во евра по соба / апартман по ноќ

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Цените се изразени во евра по соба / ноќ

Цените се изразени во € по соба/ноќ (за наведениот број на лица), за уплати во денарска противвредност (1€=62мкд)

Во цената е вклучено:
 • Сместување на база на полупансион (HB), појадок и вечера – шведска маса (забелешка: во случај на промена на ситуацијата заради вирусот COVID 19 – избор од мени)

Политика за деца:
 • Прво дете на возраст од 0-6 години, со двајца возрасни, без доплолнително легло – бесплатно
 • Второ дете 0-6 години и дете на возраст од 7-11 години, во соба со двајца возрасни плаќа 12 еур на ден за HB.

Цените се изразени во € по соба/ноќ (за наведениот број на лица), за уплати во денарска противвредност (1€=62мкд)

Во цената е вклучено:
 • Сместување по ноќ / по апартман

Доплата за оброк:
 • Појадок 3 еур за возрасен / 1,5 еур за дете 7-11 години
 • Вечера 4 еур за возрасен / 2 еур за дете 7-11 години

 

Цените се изразени во € по соба/ноќ (за наведениот број на лица), за уплати во денарска противвредност (1€=62мкд)

Во цената е вклучено:
 • Сместување на база на полупансион (HB), појадок и вечера – шведска маса (забелешка: во случај на промена на ситуација како резултат на вирусот COVID 19 – избор од мени)


Политика за деца:
 • Прво дете на возраст од 0-6 години, со двајца возрасни без дополнително легло – бесплатно
 • Второ дете 0-6 години и дете на возраст од 7-11 години, во соба со двајца возрасни плаќа 12 еур на ден за HB.

 

Дополнителни информации за сите ценовници

Подарок од хотелот
 • Паркинг во хотел (според достапните места за паркирање – хотелот има 70 места).
 • Бесплатен Wi-Fi во хотелот
 • Остава за ски опрема
 • Анимација за деца во попладневните часови

Можност за доплата:
 • Ски автобус до центарот на Копаоник
 • Ски карта за скијачка патека на хотелот Јуниор (долга 400м, сина), инструктор за скијање, ски опрема
 • Спа центар: базен 2х4м, сауна, џакузи, амам тушеви
 • Теретана
 • Други забавни содржини: билјард, фудбалче, пинг понг, air hockey

Во цената не е вклучено:
 • Туристичка такса – 1 € по лице на ден за возрасни, 0,50 € по лице на ден за деца од 7-15 години, деца под 7 – години бесплатно.

Забелешка:
 • Износот на локалниот данок го одредуваат локалните власти и оваа категорија може да се промени. Во случај на промена на хотелот, ќе го извести клиентот и ќе ја побара разликиката во плаќањето според промените.
 • Хотелот ќе постапи во согласност со сите мерки и препораки пропишани од Владата на РС поврзани со КОВИД-19, а гостите се должни да постапуваат во согласност со истите. Во случај на одлука на Владата на РС за поограничувачки мерки, хотелиерот го задржува правото да го смени начинот на обезбедување услуги во сè според одлуката.

 

Галерија