fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Iris 4* – Zlatibor

Опис

Хотел Ирис е уникатен хотел во Златибор, изграден во планински, модерен стил, која услуга и содржина овозможуваат потполно доживување на сите привлечности што ги нуди оваа планина. Хотелот е сместен во срцето на Златибор, блиску до црквата, на само неколку минути од езерото. Опкружен со борова шума која ќе ви овозможи незаборавен мир и тишина.

Сместување

Хотелот располага со 28 сместувачки капацитети, ресторан со прекрасна летна бавча и фонтана каде можете да одмарате и да уживате во златиборските специјалитети. Исто така хотелот располага со SPA & Wellness центар, теретана и конференциска сала.

НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се по лице во одбраната соба и услуга

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник

Hotel Iris ****

Соби

1/2 Standard

1/2 Comfort

Single

24.12-29.12.2020

50 €

52 €

67 €

03.01-21.02.2021

50 €

52 €

67 €

21.02-30.04.2021

44 €

46 €

56 €

Hotel Iris ****

Апартмани

1/2

1/3

1/3 Family

Iris

24.12-29.12.2020

60 €

58 €

56 €

70 €

03.01-21.02.2021

60 €

58 €

56 €

70 €

21.02-30.04.2021

52 €

51 €

49 €

61 €

НАПОМЕНИ:

 • Цените се дадени по лице на ден и се однесуваат на НВ ( појадок и вечера )
 • Во цената е вклучено користење на фитнес сала, затворен базен, финска сауна, солена соба, WIFI
 • За ноќевање само со појадок се одзима 6 евра од редовната цена
 • Цените за апартманите се однесуваат за мин 2 лица, додека 3 и 4 лице имаат попуст од 20 %
 • Доколку апартман користи едно лице плаќа– 100%
 • Доколку има помалку од 10 гости, јадењата се сервираат на шведска маса,а доколку има повеќе гости се врши преку мени
 • Во цената не е вклучена туристичката такса – 1 евро на ден и осигурување 0,1 евро по лице на ден
 • Деца од 7 – 15 год плаќаат такса 0,5 евра по лице на ден
 • Деца до 7 год – бесплатно
 • Деца од 7 -12 год – 50% – услов да се носе здравствена книшка на детето
 • Помошен кревет – 50% од нормалната цена за сместување по лице по ден
 • Доколку се прекине одморот или откаже не се враќаат уплатените средства
Галерија