fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Grand Royale 4*

 • Затворен базенбесплатно
 • Саунабесплатно
 • Парна бањабесплатно
 • Фитнесбесплатно
 • Интернетбесплатно
 • Паркингбесплатно
Опис

Апартманскиот комплекс Гранд Ројал е на 600 метри од најблиската жичара и 1,3 км од центарот на Банско. Овој хотел со 4 ѕвезди располага со внатрешен базен, голем спа центар, теретана и детско игралиште. Бесплатен Wi-Fi е достапен во сите области.

 Опис на соби:

 • Удобните апартмани во овој голем и модерен комплекс имаат дрвени подови. Достапни се електричен гезве, микробранова печка, кабловска телевизија и минибар. Сите соби имаат балкон.

Цената вклучува:

 • Затворен базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Ски гардеробер
 • Интернет
 • Транспорт до жичара

Во цената не е вклучено:

 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год: 1 € по лице на ден(задолжително)
 • Патничко осигурување
 • Доплата за полупансион: возрасен – 13 €, дете (3-13 год) – 7€
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни – 85 €, дете – 45 €
Ценовник
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Бонуси: 7=6 за период на престој 04.01-10.04.2022  / 4=3 за период на престој 01.12-23.12.2021 и 01.03-10.04.2022

Попустите и бонусите можат да се комбинираат, важат за ноќевање со појадок

Период

Сместување

24.12 – 03.01.2022

НВ

04.01 – 10.03.2022

ВВ

01.12 – 23.12.2021

11.03 – 10.04.2022

BB

Студио 2+1

68 €

38 €

34 €

Едноспален апп 2+2

71 €

42 €

36 €

Двоспален апп 4+2

65 €

36 €

32 €

Цена по лице од ден.

 • Дете до 3 год – бесплатно
 • Прво дете од 3-13 год на дополнително легло – бесплатно
 • Второ дете од 3-13 год на дополнително легло – 50% попуст
 • Дете од 3-13 год на редовно легло во студио – 30% попуст
 • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
 • За сместување во двоспален апп се плаќаат 4 полни суми
Локација

HOTEL GRAND ROYALE 4* – BANSKO

на 600м од гондола

Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.