fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Grand 4*

 • Затворен базенбесплатно
 • Саунабесплатно
 • Парна бањабесплатно
 • Паркингсо доплата
 • Џакузибесплатно
 • Фитнесбесплатно
 • Интернетбесплатно
Опис

Хотелот се наоѓа во централниот дел на Банско, на само 15 минути пешачење од ски-лифтот.Гранд Хотел Банско работи во текот на целата година – во текот на зимата комплексот е омилена дестинација на скијачите и нуди ски гардероба, како и бесплатен превоз кој редовно ги носи скијачите од хотелот до лифтот и задни патеки по еко патеки, велосипедизам, теренски и многу повеќе.

На ваше располагање ви е најголемиот СПА центар во Банско.  Хотелот располага со отворени и затворени базени и аква капацитети.

 Опис на соби:

 • Хотелот е изграден и уреден во модерен стил, во согласност со највисоките дизајнерски стандарди и трендови, за да може да биде во согласност со барањата и на најкаприциозните гости.

Цената вклучува:

 • Појадок и вечера
 • користење на СПА центар – затворен базен, базен за деца, фитнес, финска сауна, арома сауна, соле сауна, парна бања, амам, џакузи, соба за релаксација
 • ски гардеробер
 • шатл до гондола

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1 евро по лице на ден
 • 20 € доплата за соба со балкон
 • 10 € паркинг
 • Новогодишна вечера 80 € возрасни и 40 € деца
Ценовник
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Бонус: 7=6 важи за целиот период освен од 23.12 – 03.01.2022

Период

Сместување

01-22.12

12-31.03.22

23.12 – 29.12.2021

30.12 – 02.01.2022

03.01 – 09.01.2022

10.01 – 21.01.2022

22.01 – 19.02.2022

19.02 – 11.03.2022

1/2 (2+0)

38 €

55 €

83 €

57 €

50 €

56 €

41 €

1/2 делукс (2+1)

44 €

60 €

89 €

62 €

56 €

61 €

47 €

1/2  егзекутив (2+0)

57 €

74 €

101 €

76 €

70 €

75 €

60 €

1/2 апп (2+2)

49 €

66 €

101 €

69 €

63 €

68 €

53 €

1/4 апп (4+1)

44 €

60 €

88 €

63 €

56 €

62 €

47 €

1/1

61 €

88 €

/

92 €

81 €

91 €

66 €

Цените се по лице на ден на база полупансион.

 • Деца до 6 год на дополнително легло – бесплатно
 • Деца од 6 до 12 год на дополнително легло -50 % попуст
 • Возрасен на дополнително легло -30% попуст
Локација
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.