fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Diamond City 3* – Кумбургаз

Опис
 • Автобуски превозСкопје - Кумбургаз - Скопје
 • Исхрана:Само појадок
 • Сместување:DIAMOND CITY 3*
 • Локација на ХотелНа самата плажа

Местото Кумбургаз се наоѓа на обалата на Мраморното море и на само 45км од еден од најубавите градови на светот, Истанбул. Местото е идеално за одмор, релаксација благодарение на одличните хотели со врвна услуга, но пред се и песочните плажи долги 8км, бесплатните лежалки и се разбира МОРЕТО! Хотел Diamond 3* на самаплажа.  Попусти до 30 евра од лице!

1. ДенСКОПЈЕ – КУМБУРГАЗ

Собирање на групата на паркингот на Вип Хотел во понеделник во 19 00 часот. Ноќно возење со попатни паузи, царински формалност, презентација на програма и информации околу тоа што ќе ги очекува патниците во наредните денови.
Пристигнувањето на групата во Кумбургаз е предвидено во раните утрински часови во зависност од гужвата на граничните премини и задржување поради царинските формалности. По самото пристигнување во хотелот патниците ги оставаат куферите во лоби на хотел и добиваат информации за своите соби (како: Број на соба, време на check in), а добиваат слободно време за одмор во лоби на хотел каде може да ги користат тоалетите, соблекувалната и бежичниот интернет.
Check in: 14:00 часот
Check out: 10:00 часот
СЛОБОДНО ВРЕМЕ ВО ОСТАТОКОТ ОД ДЕНОТ.
Групата има слободно време за уживање покрај море и истражување на околината на Кумбургаз .
Ноќевање.

2/3/4/5/6/7 ДенКУМБУРГАЗ

Секој ден започнува со појадок во хотел. Еден ден е предвиден за посета на Истанбул а тоа вториот или ден од програмата.
За точниот ден кога се оди во Истанбул, групата добива програма во автобусот кога се оди кон Кумбургаз.
Во Истанбул се посетува следното:
По појадокот, групата заминува на Крстарење по Босфор
КРСТАРЕЊЕ ПО БОСФОР.
Вториот ден започнува со крстарење по Босфор и разглед на Истанбул со локален водич. 90 минутно крстарење, незаборавно доживување, еден поинаков Истанбул, сите луксузни вили кои вредат милиони, знаменитостите одблизу и познатите вили од играните серии. На самото пристаниште, има мали дрвени масички и столчиња крај кои можете да седнете и уживате крај морето и да испиете прекрасно турско кафе.
УСКУДАР
Ускудар е место на азиската страна на Истанбул и е една од најважните турски населби во Истанбул, која била сведок на голема развојна активност за време на османлискиот период. Девината кула е едно од најважните места на Ускудар. За оваа кула постојат повеќе легенди кои ќе имаме прилика да ги слушнеме од нашите водичи а воедно и да ја посетиме самата кула. На Ускудар ќе ги сретнеме традиционалните отворени кафетерии каде ќе може да го вкусите кафето ,чајот и познатата алва во боја, ќе имаме прилика да седнеме на турските килими и да го гледаме босфорот, едноставно ќе се чуствувате исто како на филм.
EMAAR SQUERE MALL
Emaar Square Mall е нова атракција во Истанбул која се наоѓа во азискиот дел на градот и преставува една од најатрактивните места кои треба да се посетат. Овој трговски ценар е наменет за луѓето заљубени во шопингот, забавата и гастрономијата. Ова место нуди извонредно искуство за своите посетители од целиот свет. Emaar Square Mall е домаќин на луксузни брендови и продавници коишто не се достапни насекаде низ Турција. Патниците може да го искористат времето за шопинг, јадење, пиење до видео игри. Овој трговски центар годишно во просек го посетуваат 25 милиони гости. Во склоп на самиот трговски центар се наоѓа и аквариум кој е еден од повеќето гигантски аквариуми во Турција. Вo аквариумот може да се видат тигар ајкулите како и над 10.000 други видови на морски суштества, вклучувајќи ги и тропски загрозените.
Покрај Emaar Square, групата го посетува и Watergarden. Ова дестинација е на нашата листа, бидејќи нуди посебно доживување, особено кога ќе го посетиме, а тоа е навечер. Огромните фонтани, обоени од многуте светла, го прават овој трговски центар посебен. Овој трговски ценар го става Истанбул рамо до рамо со Дубаи.Турата завршува со посета на плоштадот „Таксим“. Главниот центар на градот, на кој се одржуваат главните митинзи и прослави! Покрај „Таксим“ поминува познатата Истикал улица на која се движи познатиот трамвај! На Истикал се наоѓаат познатите дискотеки и кафулиња, а ова значи дека групата има идеална можност за излегување во некоја од локалните дискотеки!По завршувањето на овие посети, групата се враќа во хотел, ноќевање.

8 ДенКУМБУРГАЗ - СКОПЈЕ

Собите се напуштаат до 10:00ч по локално време, заминување кон Македонија во попладневните часови. Куферите се остават во лоби или во просторија одредена за оставање на багаж. Слободно време до часот на поаѓање. Поаѓање кон Македонија околу 16:00 – 17:00ч. Пристигнување во раните утрински часови.

Ценовник

Поаѓање

Враќање

 Цена

07.06.2022

14.06.2022

140 €

14.06.2022

21.06.2022

145 €

21.06.2022

28.06.2022

152 €

28.06.2022

05.07.2022

174 €

05.07.2022

12.07.2022

174 €

12.07.2022

19.07.2022

174 €

19.07.2022

26.07.2022

174 €

26.07.2022

02.08.2022

174 €

02.08.2022

09.08.2022

174 €

09.08.2022

16.08.2022

174 €

16.08.2022

23.08.2022

174 €

23.08.2022

30.08.2022

174 €

30.08.2022

06.09.2022

174 €

06.09.2022

13.09.2022

162 €

13.09.2022

20.09.2022

155 €

20.09.2022

27.09.2022

150 €

Пакет цена по лице за 7 ноќевања со појадок и превоз.

Цената вклучува:
 • 7 ноќевања во Хотел Diamond City 3* во населбата Кумбургаз со вклучен појадок
 • Автобуски превоз
 • Бесплатни лежалки
 • Превоз од: Скопје, Велес, Кавадарци(дреново), Прилеп, Битола
Цената не вклучува:
 • Туристичка такса од 0.5€ на ден (се плаќа во автобус)
 • Патничко осигурување (1 евро од ден)
 • За сингл соба се доплатуваат плус 50% дополнително од редовната сума на аранжманот поради вториот кревет.
 • Во случај за уплата на сингл соба по Промо цена, се доплаќа + 50% од редовната цена.
 • Деца од 0 – 3 години бесплатно (спијат во кревет со родител)
 • Деца од 3 до 12 години плаќаат 50% од износот на аранжманот на регуларната цена, доколку се придружувани со двајца возрасни а доколку е придружуван од еден возрасен плаќа целосна сума.
Важно:
 • Поаѓањето е ден претходно од дадените термини во табелите или поточно секој понеделник. Секој вторник прв ден од одмор
 • Сместувањето во хотелот го одредува самиот менаџмент. Организаторот не гарантира за соба на приземје, кат како и за соба со поглед на море, улица или блок во хотелот. / Хотелот одредува на лице место во зависност од моменталната состојба каков тип на соба ќе добиете. Резервации за одреден кат или страна не е можна.
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе соби.
 • Собата која се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно од причини што се чисти за наредната смена.
 • Хигиената во собата за време на престојот ја одржуват самите гости.
 • За сингл соба се доплатуваат плус 50% дополнително од редовната сума на аранжманот поради вториот кревет.
 • Во случај за уплата на сингл соба по Промо цена, се доплаќа + 50% од редовната цена.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
 • Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со двајца возрасни
 • Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15 евра за во два правци.
 • Патувањето ќе се одвива според протоколите за безбедноста на здравјето.
 • Патувањето ќе се реализира преку Република Бугарија (дозволен транзит) до Турција
 • Промо цените цените важат исклучиво со целосна уплата
 • За споен термин се одбива 15 евра за превоз и добива 10% попуст на вториот термин на редовните цени(ова не важи за промо цените ).
 • За споен термин се сметат (ПРОМО) цените. За истите не се одбива доколку клиентот користи сопствен превоз, не следува дополнителен попуст за вториот термин.
 • За споен термин се сметат две суми од Промо цените.
 • За ПРОМО цените не се одбива за превоз доколку одите со сопствен превоз.
 • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
 • Полињата кои се со црвено значат колку студиа се зафатени. Полињата кои се со зелено значат колку студиа се вкупно слободни.
 • За да резервирате со депозит потребна е уплата од 30% и се пресметува од редовната цена.
 • Депозитот е неповратен во случај на отказ од страна на патник пред дадениот рок.
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%.
 • Во случај на отказ од страна на патникот, патникот е согласен средствата уплатени како резервација (депозит) од најмалку 30% да бидат задржани и истите не се рефундираат во име на трошоци на агенцијата а направени за име и за сметка на патникот. Истото важи и за целосната уплата.
 • Активните попусти не се комбинират со други попусти.
 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
 • Напуштањето на собите е во 09:00ч по локално време
 • При генерално чистење на секоја смена, собата се напушта во 09:00ч по локално време.
 • Цените се наменети за 7 ноќевања и превоз и појадок од Скопје до Кумбургаз и назад.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори а организаторот нема било каква одговорност за јачината или воопшто сигналот на интернетот во сместувачкиот капацитет.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute или Black Friday понуда или да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се * * * * * * разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.
 • Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Цените се израсени во евра / уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
Галерија

Опис на хотел

ОПИСHotel Diamond City 3*

DIAMOND CITY HOTELS & RESORTS KUMBURGAZ – ISTANBUL
Хотели и одморалишта на Дијамант Сити е одличен избор за сместување во Кумбургаз. Овој модерен хотел, чија историја започна во 1990 година, има 90 соби. Овој имот со 3* ѕвезди нуди 24-часовна услуга и комфорт.
Располага со двокреветни и трокреветни соби. Има бесплатен wi-fi, фен, и пешкири.

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.