fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Dabaklar 4* – Кушадаси

Опис
 • Автобуски превозКуманово - Кушадаси - Куманово
 • Исхрана:Појадок и Вечера
 • Сместување:Хотел 4*
 • Плажа:250м

Хотелот Dabaklar се наоѓа во центарот на градот. Оддалечен е 250 м од јавна плажа и 25м од автобуска станица.

Располага со 77 двокреветни соби, 3 соби со бања со џакузи. Сите соби имат клима, ТВ, минибар, фен, балкон. Сите соби имат поглед кон градот.

Ценовник

Месец

Термин

Цена

Јуни

09.06 – 17.06

310 €

16.06 – 24.06

310 €

23.06 – 01.07

310 €

Јули

30.06 – 08.07

310 €

07.07 – 15.07

324 €

14.07 – 22.07

324 €

21.07 – 29.07

324 €

28.07 – 05.08

324 €

Август

04.08 – 12.08

324 €

11.08 – 19.08

324 €

18.08 – 26.08

324 €

25.08 – 02.09

310 €

Септември

01.09 – 09.09

310 €

08.09 – 16.09

310 €

15.09 – 23.09

310 €

22.09 – 30.09

310 €

Цената е дадена по лице за 7 ноќевања на база појадок и вечера и превоз.

Цената вклучува:
 • 7 ноќевања на база полупансион (појадок и вечера) во Хотел Dabaklar 4*
 • превоз Куманово – Кушадаси – Куманово
Цената не вклучува:
 • Индивидуални трошоци
 • Задолжително патничко – здравствено осигурување

 

ПОПУСТИ:
 • Дете до 2.99 год. – бесплатно
 • Дете од 3 до 5.99 год. – 60€
 • Дете од 6 до 11.99 год. – 50% попуст
 
* За ова патување т.е за влез во Турција според моменталните и мерки коишто се  на сила, потребно е да исполнувате едно од наведените:
▪️ Сертификат за вакцинација
▪️ Негативен “PCR тест” не постар од 72h
▪️ Негативен брз серолошки тест не постар од 48h
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.