fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Club A 3* – Kopaonik

Опис

Хотелот Club A се наоѓа во срцето на живописното скијачко одморалиште на Копаоник, со успешна приказна за угостителството  напишана во изминатите 30 години. На надморска височина од 1750 метри.


Содржини

Сосема нов ресторан, сала за конференции,  spa i wellness центар, базен, детска игротека, фризерски салон, бесплатен Wi-Fi пристап до Интернет, паркинг, се само некои од објектите што им се на располагање на гостите.

Хотелот Клуб А  им нуди на гостите најдобро spa i wellness искуство. Совршен амбиент каде гостите можат да се релаксираат по напорниот ден на скијачката патека или да гледаат од топлото џакузи низ прозорецот како вее снег, препуштајќи се на благосостојба и удобност. Спа центарот има салон за масажа, затворен базен, сауна, џакузи и многу други содржини.  Спа-центарот е отворен од 09:00 до 21:00 часот.


Сместување

Хотелот има два апартмани и 91 удобни соби со различна големина – еднокреветна (со единечен кревет), двокреветна (француски лежај или два одделни кревети) , трокреветна(три одделни кревети) и четворокреветна соба(еден француски лежај и два одделни кревети).

НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се по лице во одбраната соба и услуга

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник

 

Датум на пристигнување

 

Датум на заминување

 

Смена

Мин. ноќевања

Услуга

Соба -1/2,

1/3

 

соба – 1 /1

КРАТОК ПРЕСТОЈ

Резервации на барање

7 дена пред терминот

 

Соба -1/2,

1/3

 

Соба  – 1 /1

 

17.01.2021.

24.01.2021.

нед / нед

7

HB

€ 64

€ 89

21.01.2021.

24.01.2021.

€ 81

€ 113

24.01.2021.

31.01.2021.

нед / нед

7

HB

€ 66

€ 92

28.01.2021.

31.01.2021.

€ 83

€ 115

31.01.2021.

07.02.2021.

нед / нед

7

HB

€ 71

€ 99

04.02.2021.

07.02.2021.

€ 89

€ 124

07.02.2021.

14.02.2021.

нед / нед

7

HB

€ 71

€ 99

11.02.2021.

14.02.2021.

€ 86

€ 120

14.02.2021.

21.02.2021.

нед/ нед

7

HB

€ 74

€ 103

18.02.2021.

21.02.2021.

€ 81

€ 113

21.02.2021.

28.02.2021.

нед / нед

7

HB

€ 77

€ 107

25.02.2021.

28.02.2021.

€ 99

€ 138

28.02.2021.

07.03.2021.

нед / нед

7

HB

€ 70

€ 98

04.03.2021.

07.03.2021.

€ 96

€ 134

07.03.2021.

14.03.2021.

нед / нед

7

HB

€ 61

€ 85

11.03.2021.

14.03.2021.

€ 77

€ 107

14.03.2021.

21.03.2021.

нед / нед

3

HB

€ 51

€ 71

 

 

 

 

21.03.2021.

28.03.2021.

нед / нед

3

HB

€ 51

€ 71

 

 

 

 

28.03.2021.

04.04.2021.

нед / нед

3

HB

€ 51

€ 71

 

 

 

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • Користење на Wi-Fi конекција низ целиот хотел
 • Користење на спа центарот
 • Цените на хотелските услуги се однесуваат на периодот од 03.12.2020 година. до 04.04.2021 година.
 • Наведените цени се дадени за сместување во двокреветни соби, по лице, за една ноќ на база на полупансион (појадок и вечера на база на  самопослужување- шведска маса). Пијалок не е вклучен во текот на оброците.

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Туристичка такса: за возрасни 1 евро, деца (0 -7 години бесплатно; 7 -15 години плаќаат 50% од дадената цена; од 15 години плаќаат целосна цена како за возрасен).
 • Хотелско Осигурување: Возрасен 0,50€ , Деца 0–4 год.- бесплатно, деца од 4-15 год. – 0,25€
 • Паркинг: 5 евра дневно

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:

 • Деца до 4 години придружени од двајца возрасни доколку користат заеднички кревет имаат бесплатен престој.
 • Деца од 4 до 7 години придружени од двајца возрасни ако користат заеднички кревет – се наплатува 50% од дадената цена на сместувањето.
 • Деца од 4 до 12 години придружуван од еден или двајца возрасни, плаќаат70% од дадената цена и користете на посебен/ екстра кревет.

ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА:

 • Свечна вечера со музичка програма 31.12.2020.- не е вклучена во цената .
 • Деца 0-7 години не плаќат за свечена вечера
 • Деца од 7-14 години плаќат 50% од цената на возрасен.
 • Пијалоците не се вклучени за време на вечерата

НАПОМЕНИ:

 • Пријавување во хотел 14:0h / Одјавување во хотелот 10:30
 • Ран check in или доцен check out се достапни во зависност од слободниот капацитет и подлежат на доплата.
 • Во хотелот не е дозволен престој за домашни миленици.
 • За резервации за помал број ноќевања или надвор од наведените смени, цените се на барање.
 • Цените подлежат на промена согласно законските регулативи.
 • Рeзервации со помал број на ноќевање од дозволениот или вон наведените смени, се на барање и потребни се 24h за потврда
Галерија