fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Casa Karina 4*

 • Затворен базенбесплатно
 • Саунабесплатно
 • Парна бањабесплатно
 • Интернетво лоби
 • Паркингбесплатно
Опис

Хотелот Casa Karina е лоциран во Банско во подножјето на Пирин Планина, на само 100 метри од жичарата и гондолата. Од апартманите има прекрасен поглед на планините Пирин и Рила.

Овој хотел располага со кафе бар и елегантно уреден ресторан со капацитет до 140 особи. Хотелот Casa Karina од своите СПА услуги нуди базен, финска сауна, парна бања, хамам и разновидни масажи и третмани. Бањарките се со доплата. Деца до 5 години можат да ја користат игротеката со присуство на родител. Во лоби барот е обезбеден бесплатен безжичен интернет. На гостите им е на располагање паркинг во околината на објектот.

 Опис на соби:

 • //////

Цената вклучува:

 • затворен базен
 • сауна
 • парна бања
 • хамам
 • детска соба
 • паркинг
 • Трансфер до Ски Лифт

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1€ по лице од ден (задолжително)
 • Патничко осигурување
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни – 95 €, дете -50 €
 • За сместување во двоспален апп се плаќаат 4 полни суми
Ценовник
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

CASA KARINA 4* – Банско

www.bansko-casakarina.com

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-26.12.2021 И 04.01-31.03.2022

Цени по лице за 1 ноќевање на база ПОЛУПАНСИОН

01.12-21.12

11.03–31.03.

22.12-26.12

04.01-10.03

 27.12-03.01

Двокреветна соба

2+2

37€

 45€

 60€

Студио

2+1

39€

47€

 63€

Студио делукс

2+2

48€

56€

 71€

Едноспален апартман

2+2

48€

53€

69€

Двоспален апартман

4+2

48€

53€

69€

Во цената е вклучено: појадок и вечера, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, детски кат, интернет.

Дополнителни услови :

 Дете до 3.99 год. – бесплатно

Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло

22,00€

27,00€

37,00€

Дете од 4-11.99 год. на редовно легло

24,00€

30,00€

39,00€

Возрасен на дополнително легло

31,00€

38,00€

49,00€

За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 95€, дете – 50€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Локација

HOTEL CASA KARINA 4*

на 100м од гондолата

Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.