fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Buket 4* – Zlatibor

Опис

Хотел Букет 4* е сместен во најтивкиот дел на Златибор опкружен со боровата шума  и тишината која ви нуди одмор и многу блиску до туристичкиот центар на планината. Хотелот е идеално место со престој за сите оние кои уживаат во пешачење и активни одмори. Оддалечен е само неколку стотици метри од Кралскиот плоштад, во близина на Конгресниот центар „Србија“, близу до сите најатрактивни простори и настани во Златибор.


Содржини

Содржините на овој хотел ги исполнуваат високите стандарди.  Spa & Welness центар – затворени базени, џакузи, топли клупи, солена соба, парна бања, сауна. Исто така има и модерно опремен фитнес центар.


Сместување

Хотелот има 25 апартмани и 20 соби за сместување. Како и други потребни придружни објекти. Модерно украсен и опремен, совршено одговара на барањата на современиот гостин, а погоден е за удобен престој на сите генерации. Сите негови соби имаат поглед кон боровата шума, што му доликува на амбиентот на Златибор.

Двокреветна стандард соба (19 – 22 m2) – француски лежај или два одвоени единечни лежаи, балкон, капацитет 1-2 лица

Двокреветна комфорт соба (28 m2) –  француски лежај, тераса со гарнитура за седење, капацитет 1-3 лица

Стандард апартман  (31 – 38 m2) – спална соба и дневна соба, француски лежај или два одвоени лежаи, гарнитура за седење и спиење во дневната соба, балкон, капацитет 1-4 лица

Комфорт апартман (36 – 44 m2) – спална соба и дневна соба, француски лежај, гарнитура за седење и спиење во дневната соба, балкон, капацитет 1-4 лица

Букет апартман (45 m2) – спална соба и дневна соба, француски лежај, гарнитура за седење и спиење во дневната соба, балкон, капацитет 1-4 лица

НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се по лице во одбраната соба и услуга

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник

Hotel Buket 4*

* * * *

www.buketzlatibor.com

СОБИ

Период

01.10 – 27.12.2020

Капацитет – бр. на лица

Услуга

Двокреветна стандард соба

HB

66 €

1-2

Двокреветна комфорт соба

HB

69 €

1-3

Еднокреветна стандард соба

HB

83 €

1

Цените се дадени по лице на ден, на база на полупансион – појадок и вечера.

Hotel Buket 4*

* * * *

www.buketzlatibor.com

Апартмани

Период

01.10 – 27.12.2020

Капацитет – бр. на лица

Услуга

Стандард апартман

HB

75 €

4

Комфорт апартман

HB

78 €

4

Букет апартман

HB

83 €

4

Цените се дадени по лице на ден, на база на полупансион – појадок и вечера.

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • Ноќевање на база на полупансион – појадок и вечера.
 • Користење на спа центар (внатрешни базени, топли клупи, солена соба, парна бања и сауна)
 • Користење на фитнес центар
 • За ноќевање со појадок цената се намалува за 6 евра
 • Екстра легло се плаќа 50% од цената
 • Трето и четврто лице во апартман плаќаат 70% од цената
 • Доколку има повеќе од 10 гости во хотелот појадок и вечерата се служат на шведска маса, во спротивно се служи јадење по избор.

ПОЛИТИКА ЗА ДЕЦА:

 • Деца до 6,99 доколку престојуваат со 2 возрасни – бесплатно
 • Деца 7 до 11,99 во сместување со 2 возрасни плаќаат 20 евра на ден на база на ноќевање со појадок, и 23 евра на база на полупансион.
 • Задолжително приложување на здравствена книшка или пасош децата на рецепција.
 • Изнајмувањето на бебешко креветче за деца до 2г е бесплатно.

НАПОМЕНИ:

 • При резервација е задолжителен депозит од 30% од сумата, а остатокот треба да биде исплатен 15 дена пред престојот.
 • Во случај на no show, откажување или скратување на престојот на гостите, хотелот го задржува правото да го наплати целиот износ.
 • Туристичката такса не е вклучена во цената и изнесува 1 евро по лице на ден.
 • Деца од 7 до 15 год плаќаат 0,5 евра туристичка такса.
 • Плаќање хотелски услуги во готово на рецепција во хотелот е можно само во динари.
 • Хотелот го задржува правото да ги менува објавените цени и другите услови за продажба.
 • За престој од 5 ноќевања или повеќе добивате 10% попуст, за престој од 8 или повеќе ноќи добивате 15% попуст.
Галерија