fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Bonita 4* – Драч

Опис

Положба
Хотел Бонита 4* е поставен на плажата во Драч, на 1 минута пешачење од најблиските барови и ресторани, и на 20 минути оддалечен од железничката станица во областа Голем.

Сместување
Хотелот располага со приватна песочна плажа, со бар, лежалки и чадори, надворешен базен и сопствен паркинг простор. Собите се климатизирани, со LCD телевизори, мини фрижидери, бесплатнен WI FI интернет.
Типови на соби: класични двокреветни, класични двокреветни со дополнително легло (2+1) и класични трокреветни со дополнително легло (3+1).

НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се изразени по соба на ден на база ноќевање со појадок.

  • P.P.P.D цена по лице на ден
  • Отказ до 7 дена пред поаѓање без пенали, отказ за помалку од 7 дена како и непојавување во хотел 100% пенали
  • Минимум престој 2 ноќи

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Локација

jk

Галерија