fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Angella 4* – Kopaonik

Опис

Angella Hotel & Residences  e модерен и удобен хотел во центарот на туристичкиот, културниот и ноќниот живот во Копаоник. Совршено место за одмор и уживање. Неколку минути пешачење до повеќето ски-лифтови го прават хотелот Ангела совршен избор за сите оние кои уживаат во зимските спортови.


Сместување

Сместувањето е во стандардна еднокреветна соба, двокреветна, трокреветна и четворокреветна соба, студиа и апартмани.

Пријатните соби се опремени со бесплатен Wi-Fi, телевизор со рамен екран, минибар и услуга во соба.


Содржини

Хотелот  има ресторан, лоби бар,  Spa & Wellness centar и теретана, ски – остава и изнајмување, паркинг и детски клуб (игротека). Spa & Wellness centar – простории за масажа, џакузи, тепидариум, турска бања (амам), финска сауна и инфрацрвена сауна.

 

НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените изразени во евра, по лице по ноќ.

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник

Angella Hotel & Residence ****

Попустот за рани резервации – 10% за резервации до 30.11.2020

www.hotelangella.rs

Ценовникот важи за период 29.11.2020 – 04.04.2021

Цените се изразени во евра по лице по ноќ.

За пократок  од  наведено е  на барање.

Цените се изразени во евра по лице по ноќ –

КРАТОК ПРЕСТОЈ

Резервација на барање 5 дена пред термин.

Период

Смена

Мин.

Ноќевања

Услуга

1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1

1/1

Lux Апартман

Краток престој (до 4 ноќи)

1/2, 1/2+1,1/2+2, 1/1+1

1/1

Lux apartman

17.01 – 24.01.

нед/нед

7

HB

82

122

97

17.01 – 24.01.

92

132

107

24.01 – 31.01.

нед/нед

7

HB

62

92

77

24.01 – 31.01.

72

102

87

31.01 – 07.02.

нед/нед

7

HB

92

137

107

31.01 – 07.02.

102

147

117

07.02 – 14.02.

нед/нед

7

HB

92

137

107

07.02 – 14.02.

102

147

117

14.02 – 21.02.

нед/нед

7

HB

92

137

107

14.02 – 21.02.

102

147

117

21.02 – 28.02.

нед/нед

7

HB

92

137

107

21.02 – 28.02.

102

147

117

28.02 – 07.03.

нед/нед

7

HB

72

107

87

28.02 – 07.03.

82

117

97

07.03 – 14.03.

нед/нед

7

HB

62

92

77

07.03 – 14.03.

72

102

87

14.03 – 21.03.

нед/нед

7

HB

62

92

77

14.03 – 21.03.

72

102

87

21.03 – 28.03.

пакет 7=6

HB

62

92

77

21.03 – 28.03.

72

102

87

28.03 – 04.04.

пакет 7=6

HB

62

92

77

28.03 – 04.04.

72

102

87

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • Сместување на база на полупансион (појадок и вечера – шведска маса)
 • Програма за придружба на бебиња (грејач за шишиња, масичка за пресоблекување, кадичка, бебешко креветче) – со претходно закажување, бебешки столчиња во ресторанот
 • Неограничено користење на Spa & Wellness centar – џакузи, хамам, финска сауна, инфра сауна, теретана
 • Бесплатен Wi-Fi
 • Користење на ски – остава

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Туристичка такса – 1 € по лице на ден за возрасни
 • За деца до 7 год. – бесплатно
 • За деца од 7-15 год. – 0,5 € по лице на ден.

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:

 • Дете од 0 до 2 години во придружба на двајца возрасни во 1/2 соба без дополнително легло – бесплатно
 • Дете од 2-7 години во придружба на двајца возрасни ако користи заедничко легло во 1/2  соба – бесплатно
 • Дете од 2-12 години во придружба на двајца возрасни на дополнително легло – 50% попуст
 • Дете од 2-12 години во придружба на еден возрасен 50% попуст
 • Две деца од 2-12 години во придружба на еден возрасен , 50% попуст во 1/2 или ½+1 соба
 • Две деца од 2-12 години во придружбана двајца возрасни – секое дете на дополнителен лежај има 50% попуст во ½+2 соба или ½+2 апартман
 • Трето или четврто возрасно лице има попуст 20% на дополнителен лежај во ½+1, ½+2 соба или ½+2 апартман
 • Минимален број на лица за пресметка во четворокреветна соба е 3 лица
 • Минимален број на лица за пресметка во LUX APARTMAN е 3 лица

Доплата на лице место (по избор):

 • Паркинг (Паркингот е необезбеден и Конаци д.о.о. не одговара за каква било штета).
Галерија