fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hot Springs Medical & Spa Hotel 4*

Опис

Положба

Новиот дом на минералните води Хотел Хот Спрингс. Хотелот се наоѓа во с.Бања на 5км од Банско во подножјето на три величествени планини (Рила, Пирин, Родопа) во прекрасниот Разлог Холоу до најголемиот ски-центар на Балканскиот Полуостров – Банско.
Чисти минерални извори познати со векови.
Локалните легенди сè уште ја раскажуваат приказната за римските легионери кои по жестоките битки дошле тука за да ја вратат силата со помош на терапевтската минерална вода. Денес гордо ја продолжуваме вековната традиција.

Содржини

 • Термален Спа Центар
 • Внатрешни и надворешни базени со минерала вода со темепература на водата од +31°С и +35°С
 • сауна / парна бања / ледена фонтана / турска бања / солена сауна / фитнес / релакс соба
 • Wi-Fi интернет во целиот хотел
 • Надворешен паркинг

 Опис на соби:

 • DBL Room /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години/ 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 4 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • Two bedroom APT /4+1/  (3 возрасни + 2 деца до 12 години / 4 возрасни + 1 дете до 12 години / 5 возрасни). 

Цената вклучува:

 • Термален Спа Центар
 • Внатрешни и надворешни базени со минерала вода со темепература на водата од +31°С и +35°С
 • сауна / парна бања / ледена фонтана / турска бања / солена сауна / фитнес / релакс соба
 • Wi-Fi интернет во целиот хотел
 • Надворешен паркинг

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса ///€ по лице од ден (задолжително)
 • Патничко осигурување (индивидуално) – 150 ден

 

 

Услови за деца

• Престој за деца 0-3,99 – бесплатно.
• Престој за деца 4-8,99 – 50 % од цената по лице.

Задолжителни доплати

Туристичка такса се доплаќа на рецепција – //// евро по лице на ден.

Напомени

• Цените се дадени за минимум две ноќевања
• Доплата за соба со поглед – 5 евра по лице дневно.
• Понудата не вклучува новогодишна прослава, пансионското мени подразбира ручек или рана вечера.

Ценовник
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата
Локација

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA HOTEL 4*

с.Бања, на 5,5 км од Центарот на Банско

Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.