fbpx HOT SPRINGS MEDICAL & SPA HOTEL 4* - T.A. Da-ni Travel
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA HOTEL 4*

Опис

Новиот дом на минералните води Хотел Хот Спрингс. Хотелот се наоѓа во с.Бања на 5км од Банско во подножјето на три величествени планини (Рила, Пирин, Родопа) во прекрасниот Разлог Холоу до најголемиот ски-центар на Балканскиот Полуостров – Банско.
Чисти минерални извори познати со векови.
Локалните легенди сè уште ја раскажуваат приказната за римските легионери кои по жестоките битки дошле тука за да ја вратат силата со помош на терапевтската минерална вода. Денес гордо ја продолжуваме вековната традиција.

 Опис на соби:

 • DBL Room /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години/ 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 4 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • Two bedroom APT /4+1/  (3 возрасни + 2 деца до 12 години / 4 возрасни + 1 дете до 12 години / 5 возрасни). 

Цената вклучува:

 • Термален Спа Центар
 • Внатрешни и надворешни базени со минерала вода со темепература на водата од +31°С и +35°С
 • сауна / парна бања / ледена фонтана / турска бања / солена сауна / фитнес / релакс соба
 • Wi-Fi интернет во целиот хотел
 • Надворешен паркинг

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1€ по лице од ден (задолжително)
 • Патничко осигурување
НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се дадени по лице од ден според избраниот вид на сместување.

Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Локација

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA HOTEL 4*

с.Бања, на 5,5 км од Центарот на Банско

Галерија