fbpx HILTON SHARKS BAY 4 * - T.A. Da-ni Travel
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

HILTON SHARKS BAY 4 *

Опис

Hotel Hilton Sharks Bay се наоѓа на сопствена приватна плажа во заливот Sharks Bay. На километар оддалечено од Soho Square, плоштадот каде туристите можат да најдат многу ресторани, барови, продавници и други објекти за забава. Исто така се наоѓа на 5 км од аеродромот.
Во склопот на хотелот се наоѓа и главен ресторан и неколку a la carte ресторани и барови, а седум базени, фитнес центар, услуга со масажа, пинг понг, тениско игралиште, билијард, нуркање и спортови на вода, детско игралиште, мини-клуб за деца, салон за убавина, продавница за подароци, бесплатен Wi-Fi во зедничките простории.
Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, мини бар, сеф, бања, балкон или тераса.
Услуга
All inclusive. Оброците се служат на шведска маса.

ТИП НА СОБИ

STANDARD ROOM

POOL VIEW DBL ROOM

SEA VIEW DBL ROOM

FAMILY ROOM

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Цената вклучува
Цената не вклучува
Напомени
  • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
  • Аеродромски такси
  • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Шарм Ел Шеик – Скопје 
  • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
  • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром 
  • Организација на аранжманот 
  • Египетска влезна виза (25 еур – се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Шарм Ел Шеик. 
  • Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Шарм Ел Шеик и потврда за хотелска резервација 
  • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
  • Патничко осигурување

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден 
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ 
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето 
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ 
Задолжително патничко осигурување, со важност на ваучерот 
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување. Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот 
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ
 

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот

 

Локација
at
Галерија