fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

GRAND HOTEL 4*

Опис

Луксузниот 4* GRAND HOTEL се наоѓа на влезот во Банско и на само 30мин. пешачење до SKI гондолата и 10мин. од центарот на Банско. Комплетно реновиран во 2014 година во луксузен, модерен стил и ентериер со највисоки стандарди и дизајни кои ќе ги задоволат и најпретенциозните гости. Овозможува една колекција на удобства како ресторанот, така и модерниот SPA центар со сауна, масажа, џакузи, спортски центар, огромен лоби бар, казино, ноќен клуб и салон за убавина. Сета палета на понуди ќе Ви овозможи незаборавен престој во GRAND.

 Опис на соби:

 • Double room: Два одделни или еден брачен кревет, Централно греење, Сателитска ТВ, Мини – бар, Телефон, Wi – Fi (бесплатно), Куптило со туш, Фен за коса, Бањарка и папучи.
 • Luxury room: Два одделни или еден брачен кревет, Централно греење, Сателитска ТВ, Мини – бар, Телефон, Wi – Fi (бесплатно), Куптило со туш, Фен за коса, Бањарка и папучи.
 • Apartment: пространи соби над 60 м2

Цената вклучува:

 • затворен базен
 • сауна / инфраред сауна / арома сауна / солена сауна
 • парна бања
 • хамам (турска бања)
 • ледена соба
 • џакузи
 • фитнес
 • Ски гардеробер за ски опрема
 • трансфер од/до СКИ Гондолата

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1€ по лице од ден (задолжително)
 • Патничко осигурување
НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се дадени по лице од ден според избраниот вид на сместување.

Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Локација
Галерија