fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

CORAL BEACH MONTAZAH 4 *

Опис

Хотелот се наоѓа во областа Ras Nasrana во зоната Shark’s Bay. Хотелот има сопствена песочна плажа оддалечена од хотелот 250 метри. Пристапот до вода е преку платформа. Со оглед на тоа дека брегот е прекриен со корали, треба да се носат соодветни гумени обувки за капење. Одалечен од центарот на Nama Bej 15 km, a од аеродромот 11 km. 
Хотелот има на располагање 248 пространи соби, опремени со купатило, фен, ЛЦД ТВ, телефон, клима уред, мини бар, балкон или тераса. 
Освен главниот ресторан „Mermaid“, хотелот има a la carte ресторан со морски специјалитети, 3 бара „Aquarisu Pool Bar“ (09:00-23:00), „Palm Beach Bar“ (09:00 часот до зајдисонце), „Red Lion Bar“ (09:00-23:00), продавници за сувенири, бесплатен wi-fi во лобито на хотелот, салон за убавина, менувачница и сервис за перење и пеглање. 
Coral Beach Montazah нуди 3 надворешни базени, 2 тениски игралишта, терен за одбојка на плажа, теретана, пинг понг и билијард. Во склоп на хотелот е и сауна и турско купатило, центар за нуркање и спортови на вода. За деца е наменето игралиште на плажа со целодневна анимација. Користење на лежалки, чадори и пешкири е бесплатно. 

ТИП НА СОБИ

STANDARD ROOM

FAMILY ROOM

STANDARD  POOL VIEW ROOM

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Цената вклучува
Цената не вклучува
Напомени
  • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
  • Аеродромски такси
  • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Шарм Ел Шеик – Скопје 
  • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
  • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром 
  • Организација на аранжманот 
  • Египетска влезна виза (25 еур – се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Шарм Ел Шеик. 
  • Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Шарм Ел Шеик и потврда за хотелска резервација 
  • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
  • Патничко осигурување

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ
Задолжително патничко осигурување, со важност на ваучерот
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување. Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

 

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот

Локација
at
Галерија