fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

CONCORDIA CELES HOTEL 5 *

Опис

Положба
Хотелот се наоѓа во регионот Evrenski 6 км од Сиде и 70 км од аеродромот во Анталија.
Сместување
Вкупно број на соби 260 во 5 згради. Стандардни соби (22м2, макс 2+1 лице), фамилијарни суит соби (30м2, две спални соби поврзани со врата, макс 4 лица). Сите соби се со сопствено купатило со када и фен, клима, телефон, мини бар,( само вода по пристигнување), сеф (се доплаќа), ламинат на подот, сателитска ТВ, музички канали, WI-FI интернет конекција, балкон.
Услуга
Сé Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладневно кафе,вечерна доцна ужина,сладолед во одредени часови, време за чај и колачи, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 24.00 часот. A’la Carte ресторани со предходна резервација, еднаш за време на пестојот, НЕ Е ВКЛУЧЕНО: сите увозни пијалаци, флаширани пијалоци и во лименки, специјални вина,свежо цедени сокови,собна послуга, пијалаци во диско.
Содржини
Главен ресторан за шведска маса, A’la Carte ресторани-турска, италијанска кујна, барови, доктор, чување деца, фен, телефон, факс, интернет, комјутерски игри, перење,сушење,пеглање, продавници, рент -а -кар-дополнително се наплатуваат.WI-FI инернет во лобито е бесплатно.
Плажа
Хотелска плажа, камчиња и песок, лежалки, чадори, и пешкири за на плажа се бесплатни.
Спорт и забава
Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг.
Со Доплата: спортови на вода, билјард, комјутерски игри, СПА,салон за убавина, масажи, парна соба, куглање, салон за убавина. Забавна програма со професионален тим во текот на денот и шоу програми навечер, кино, мини клуб за деца од 04-12 годишна возраст.

ТИП НА СОБИ

STANDARD ROOM LOW COST DBL

STANDARD ROOM SIDE SEA VIEW

SUITE SUPERIOR SEA VIEW DBL

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Цената вклучува
Цената не вклучува
Напомени
 • Авио билет на релација Скопје – Анталија – Скопје
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Сместување во избраниот хотел и услуга според концептот на истиот аранжман
 • Аеродромски такси во Скопје и Анталија
 • Организација и реализација на аранжманот
 • Факултативни излети
 • Задолжително патничко здравствено осигурување
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност
  по курс 1 еур = 62 денари
 • За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
  (за резервации со рано букирање е потрена целосна уплата на аранжманот според времетраењето на понудата)
 • Целосна доплата на аранжманот 15 дена пред патувањето
 • За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош со важност во
  наредните 6 месеци
 • За овие аранжмани важат општите услови за патување на СКТМ

 

Локација
st
Галерија