fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

CLUB AQUA PLAZA HOTEL 4*

Опис
 • Директен чартер летСкопје - Анталија - Скопје
 • Се вклученоШведска маса + пијалоци
 • надворешен базен + аква парк
 • Приватна плажаЧадори/лежалки - бесплатно

Положба

Хотелот Клуб Аква Плаза се наоѓа во регионот Окуркалар. Оддалечен е на 35 км од Аланија и 90 км од аеродромот во Анталија.


Сместување

Хотелот има 138 сместувачки единици. Стандардни соби (20-24м2, спална соба, бања, макс. 2 + 1 лица), стандардни соби со кревети (20-26м2, стандардна просторија со кревети за деца, бања, макс. 2 + 2 лица), простории за економија (18-21м2, спална соба, бања, балкон, макс. 2 лица), семејни простории (39-42м2, максимум 4 лица). Секоја соба има: бања со када или туш, фен, клима уред, директна телефонска линија, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци при пристигнување), сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон.


Плажа

Приватна песочна плажа со бесплатни лежалки чадори и пешкири Павиљоните дополнително се наплатуваат.


Услуга

All Inclusive – самопослужување, шведска маса за појадок, ручек вечера попладне: кафе, чај и колачиња, ужина за полноќ, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 ч до 24:00ч. Концептот UAI не вклучува: сите увозни пијалоци, сокови од свежо овошје, пијалаци во шишиња, сладолед, ресторан со претходна резервација, наргиле, турско кафе, услуга во соба, сите пијалоци во диско клубот.


Содржина

Главен ресторан на шведска маса, ресторан, барови во хотелски комплекс. Посебно плаќање се врши според хотелски правила: услуга на лекар, Babysitting, фризер, услуга за перење, интернет агол, телефон, факс, изнајмување автомобили. Wi-Fi е бесплатен во лобито на хотелот.


Спорт и забава

Отворен базен за возрасни и деца, тобогани, одбојка на плажа, пинг-понг, фитнес, турска бања, сауна, дневна забава, натпревари на базен и плажа, вечерна шоу програма, мини клуб за деца од 4 до 12 години. Посебно плаќање се врши според хотелските правила: масажа, спортови на вода, билијард, компјутерски игри.


 

Ценовник
Цената вклучува:
 • Авио билет на релација Скопје – Анталија – Скопје
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Сместување во избраниот хотел и услуга според концептот на истиот аранжман
 • Аеродромски такси во Скопје и Анталија
 • Организација и реализација на аранжманот
Цената не вклучува:
 • Факултативни излети
 • Задолжително патничко здравствено осигурување
Напомени:
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност
  по курс 1 еур = 62 денари
 • За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
  (за резервации со рано букирање е потрена целосна уплата на аранжманот според времетраењето на понудата)
 • Целосна доплата на аранжманот 15 дена пред патувањето
 • За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош со важност во
  наредните 6 месеци
 • За овие аранжмани важат општите услови за патување на СКТМ

ТИП НА СОБИ

ECONOMY ROOM

STANDARD ROOM LAND VIEW

STANDARD ROOM WITH BUNKBED LOW COST

STANDARD ROOM SEA VIEW

STANDARD ROOM SEA VIEW COMFORT + ADD/ON

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Локација
st
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.