fbpx CHARMILLION CLUB AQUA PARK 5 * - T.A. Da-ni Travel
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

CHARMILLION CLUB AQUA PARK 5 *

Опис

Charmillion Club Aqua Park се наоѓа во областа Nabq Bay во Шарм Ел Шеик, само 1 км од плажа. На располагање на гостите е аква парк за возрасни и деца, уреден базен со дел за возрасни и деца, 3 ресторани и 3 барови. 
Секоја соба во Charmillion Club Aquapark е опремена со ТВ со рамен екран, мини бар и сопствена бања. Сите соби се елегантно опремени и имаат балкон или тераса. 
Главниот ресторан во клубот „Шармилион“ нуди појадок секое утро, а вечерата се служи во италијанскиот или индискиот а la carte ресторан. Различни коктели се служат на базен и тераса бар. 
Аква-паркот на хотелот има 10 тобогани на отворено, за возрасни и 12 за деца. Хотелот исто така нуди терени за одбојка, фудбал, одбојка, како и пикадо, пинг понг и билијард. Исто така поседува центар за нуркање.  
Центарот на градот е оддалечен 24 км од Charmillion Club Aquapark хотелот. Меѓународниот аеродром Шарм Ел Шеик е на 5-минути возење далеку.  

ТИП НА СОБИ

STANDARD ROOM

FAMILY ROOM

FAMILY SUITE ROOM

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Цената вклучува
Цената не вклучува
Напомени
  • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
  • Аеродромски такси
  • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Шарм Ел Шеик – Скопје 
  • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
  • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром 
  • Организација на аранжманот 
  • Египетска влезна виза (25 еур – се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Шарм Ел Шеик. 
  • Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Шарм Ел Шеик и потврда за хотелска резервација 
  • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
  • Патничко осигурување

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден 
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ 
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето 
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ 
Задолжително патничко осигурување, со важност на ваучерот 
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување. Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот 
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот

 

Галерија