fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

CENGER BEACH RESORT & SPA 5*

Опис

Положба
Хотелот се наоѓа во областа Kizilot, 20 км од Сиде и 90км од аеродромот во Анталија
Сместување
Вкупен број на соби 266.
Стандардни соби (една спална, едно купатило, макс. 3 лица)
Фамилијарни соби со кревети на спрат (една голема соба со француски кревет и кревети на спрат, едно купатило макс. 3-4 лица).
Конектирани фамилијарни соби (две соби одвоени со врата, едно купатило макс 4 лица),
Економски соби (една спална соба со француски кревет, едно купатило, макс. 2 лица) и 2 соби за хендикепирани лица.
Сите соби се со сопствено купатило со када, туш, фен, клима која работи според временсите услови, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци на пристигнување), сеф (се доплаќа), под со паркет, сателитска ТВ и музички канали, балкон.
Услуга
All inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек , вечера, попладневни колачи, чај и кафе, сие локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00 часот.
A’la Carte ресторани со предходна резервација, еднаш за време на престојот, снек ресторан на плажа од 10.00-17.00 часот, сладолед во одредени часови. НЕ Е
ВКЛУЧЕНО: Увозни алкохолни пијалоци, интернационални и специјални вина, послуга во соба, свежо цедени сокови, Турско кафе, пијалоци во диско клубот
Содржини
Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани – Турски и Рибен ресторан, барови околу хотелскиот комплекс, доктор, чување на деца, перална, фризер, продавници, телефон, факс, интернет конекција, комјутерски игри и рент а кар дополнително се наплаќаат.
Плажа
Хотелска приватна плажа со камчиња, лежалки, чадори не се наплатуваат. Пешкири на плажа со депозит. Има тунел под патот до плажата
Спорт и забава
Надворешен и внатрешен базен за деца и возрасни, водени лизгалици, тениско игралиште, одбојка на плажа, фитнес центар, Турска бања, сауна, бесплатно. масажа, СПА, центар за убавина и здравје, сите видови на водени спортови, осветлување на тенсиките игралишта, опрема за тенис, куглање се доплаќа. Забавни програми во текот на денот и шоу програми во вечерните часови. Мини Клуб за деца од 04-12 години во текот на денот и мини диско навечер.

ТИП НА СОБИ

STANDARD ROOM LOW COST DBL

STANDARD ROOM  DBL

 

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Цената вклучува
Цената не вклучува
Напомени
 • Авио билет на релација Скопје – Анталија – Скопје
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Сместување во избраниот хотел и услуга според концептот на истиот аранжман
 • Аеродромски такси во Скопје и Анталија
 • Организација и реализација на аранжманот
 • Факултативни излети
 • Задолжително патничко здравствено осигурување
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност
  по курс 1 еур = 62 денари
 • За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
  (за резервации со рано букирање е потрена целосна уплата на аранжманот според времетраењето на понудата)
 • Целосна доплата на аранжманот 15 дена пред патувањето
 • За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош со важност во
  наредните 6 месеци
 • За овие аранжмани важат општите услови за патување на СКТМ

 

Галерија