fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

CALISTA LUXURY 5*

Опис

Локација
Hotel Calista се наоѓа само 4 км од ценатрот на Белек и 27 km од Аеродромот на Анталија.
Информација за собите
Хотелот има 46 стандарни соби со поглед кон морето, 446 со поглед кон градината со 52м2, 1 КИНГ соба со 240м2, 18 corner suite со 70м2, 2 претседателски со 160м2, 63 фамилијарни соби со по 80м2, 1 лео вила со 1500м2, 3 супериор вили со 260м2 и 10 твин вили со по 150м2 сеф во соба, сеф на рецепција, спа центар, центар за убавина, хемиско чистење, бизнис центар, интернет кафе, пошта, лифт, доктор, медицинска сестра, собна услуга, сат. ТВ, диркетен телефон, фен, екстра кревет, бебешки кревет, интернет конекција во лобито, централна клима.
Ресторанти и барови
доручек, доцен доручек, ручек, снек сервис, време за чај, вечера, ноќен оброк
три надворешни ресторани, 8 внатрешни, 11 барови A’LA CARTE ресторани: TURKA, LA CARNE, SAKURA, MORE, TIMO, BBQ, ELEGANCE (може да се користат неограничено) – екстра Барови: Black bar, White bar, Vitamin bar, Disco bar, Blue bar, Deep bar, Café Calista, Bowly bar, Brezza, The Beach Snack bar and Jazz bar. Концепт за храна и пијалоци: концептот за храна и пијалоци важи цели 24 часа, вклучени се сите видови на домашни и странски пијалоци.
Активности
фитнес центар, сауна, турска бања, џакузи, пинг понг, баскет, одбојка, одбојка на плажа, диско, аеробик, шах, пикадо, кино .Домаќински услуги: чистење на собата двапати на ден, менување на поставите една во д
ен, менување на пешкирите еднаш во ден.

ТИП НА СОБИ

SUPERIOR GARDEN VIEW

SUPERIOR SIDE SEA VIEW

FAMILY DUBLEX

CORNER SUITE

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Локација
vs
Галерија