fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Hotel Blue Sea 3* – Кушадаси

Опис
 • Автобуски превозПоаѓање од Битола, Прилеп, Велес и Куманово
 • Исхрана:Појадок и вечера
 • Сместување:Хотел 3*
 • Плажа:200м од Ladies Beach

Положба: Хотелот е лоциран на 200 метри над една од најпознатите плажи во Кушадаси, Ladies Beach. Хотелот е оддалечен на само 3 километри од центарот на градот.

Сместување: Хотелот Blue Sea располага со вкупно 50 соби кои поседуваат балкони со поглед на море. Сите соби располагаат со сопствен балкон, клима уред, сопствена бања (туш, тоалет, фен за коса) минибар, сеф, ТВ, телефон, бесплатна Wi-Fi конекција.

Услуга: Хотелот е на база HB(појадок и вечера – шведска маса – во главниот ресторан). Хотелот расолага со прекрасен ресторан на покривот во кој секојдневно се служат вкусни регионални и интернационални јадења. Хотелот исто така располага со два барови каде се служат топли, безалкохолни и алкохолни пијалоци.

Бесплатни услуги: користење на базенот, ресторанот за време на доручек и вечера, lounge area,игралиште за деца, палуба за сончање, тераса,хамам, сауна, Wi-Fi конекција во јавниот простор на хотелот, паркинг.

Услуги со доплата: Увозни пијалоци, свежо цедени сокови,сервис за перење алишта, сервис за пеглање на алишта, пинг понг, масажи, телефон, сеф, водени спортови, лежалки и чадори на плажа, room service (услуга во соба), минибар.

Содржини: Хотелот располага со прекрасен ресторан на покривот, надворешен базен, два барови, рецепција (24/7), менувачница, туристичко биро, складирање на багаж, биро за изнајмување на кола.

Плажа: Хотелот се наоѓа на најпознатата плажа во Кушадаси, Ladies Beach. Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот и по нјезината чиста вода. Во близина на плажата има безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, барови, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава: Надворешен базен, детско игралиште, водени спортови, пинг понг, билијард.

Ценовник

Термин

Аранжман 10 ноќи

01.06 – 11.06

285 €

06.06 – 16.06

285 €

11.06 – 21.06

285 €

16.06 – 26.06

285 €

21.06 – 01.07

285 €

26.06 – 06.07

318 €

01.07 – 11.07

350 €

06.07 – 16.06

350 €

11.07 – 21.07

350 €

16.07 – 26.07

350 €

21.07 – 31.07

350 €

26.07 – 05.08

350 €

31.07 – 10.08

350 €

05.08 – 15.08

350 €

10.08 – 20.08

350 €

15.08 – 25.08

350 €

20.08 – 30.08

350 €

25.08 – 04.09

318 €

30.08 – 09.09

285 €

04.09 – 14.09

285 €

09.09 – 19.09

285 €

14.09 – 24.09

285 €

19.09 – 29.09

285 €

Аранжманот вклучува 10 ноќевања, превоз, појадок и вечера.

Цената вклучува:
 • 10 ноќевања со појадок и вечера
 • Поаѓање од Битола, Прилеп, Велес и Куманово
Цената не вклучува:
 • Индивидуални трошоци
 • Задолжително патничко – здравствено осигурување

 

ПОПУСТИ:
 • За деца до 6 години: 60 еур.
 • Второ дете: 20% попуст
 • За деца од 6 до 12 години: 20% попуст
 
* За ова патување т.е за влез во Турција според моменталните и мерки коишто се  на сила, потребно е да исполнувате едно од наведените:
▪️ Сертификат за вакцинација
▪️ Негативен “PCR тест” не постар од 72h
▪️ Негативен брз серолошки тест не постар од 48h
Локација
vdr
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.