fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Blue Marine Residence Hotels 4* – Драч

Опис

Положба
Хотелот се наоѓа на 8 км од градот Драч, и 8 км од амфитеатарот The Roman Durrës. Пристаништето е оддалечено на 13,5 км, додека аеродромот во Тирана на 35 минути од хотелот.

Сместување
Хотелот нуди 53 климатизирани сместувачки капацитети. Типови на соби: Двокреветни стандард соби со поглед кон градот, двокреветни делукс соби со поглед кон море, стандардни апартмани со поглед кон море, супериор апартман со поглед кон море. Собите се чистат секојдневно. Опремени со минибар, сеф, ТВ со сателитски канали, бесплатен WI FI интерент. Хотелот работи на услуга ноќевање со појадок. Има сопствена плажа со лежалки и чадори.
Бесплатен паркинг простор.
Домашни миленици не се дозволени.

НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се изразени по соба на ден на база ноќевање со појадок.

  • P.P.P.D цена по лице на ден
  • Отказ до 7 дена пред поаѓање без пенали, отказ за помалку од 7 дена како и непојавување во хотел 100% пенали
  • Минимум престој 2 ноќи

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Галерија