fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

BELLA VISTA HOTEL & RESORT 4*

Опис

Bella Vista Resort се наоѓа во центарот на градот Хургада на величественото крајбрежје на Црвено море. Ова единствено одморалиште нуди панорамски поглед на Црвено Море, приватна песочна плажа за најубаво нуркање во светот во легендарните води на Црвеното море.
Хотелот  е близу до продавници и локални ресторани и се наоѓа во делот на Сакала.

Bella Vista нуди соби за хендикепирани лица, семејни соби и апартмани кои имаат приватни балкони со поглед на Црвеното Море или градини. Сите соби се климатизирани и имаат телевизор со рамен екран и сателитски канали како и мини бар.
За џет-ски, нуркање и нуркањето, Bella Vista хотелот  располага со центар за водни спортови и одбојка на  плажа. Wellness на хотелот вклучува сауна, парна бања и фитнес.
Трите ресторани на Бела Виста служат кинески, италијански и интернационална кујна. Музика во живо може да се ужива во некои од 6 барови. Алкохолни и безалкохолни пијалаци се служат во лоби, барот и диско.

ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ
ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ
НАПОМЕНИ:
ЦЕНОВНИК
Легенда
Авионски Превоз
 • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Хургада – Скопје 
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром 
 • Организација на аранжманот 
 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. 
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација 
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
 • Патничко осигурување 

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ
Задолжително патничко осигурување, со важност на ваучерот
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување. Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот

 

BELLA VISTA HOTEL & RESORT 4*

Термин од:

27.05.2020

03.06.2020

10.06.2020

17.06.2020

24.06.2020

01.07.2020

08.07.2020

15.07.2020

22.07.2020

29.07.2020

05.08.2020

12.08.2020

19.08.2020

26.08.2020

02.09.2020

09.09.2020

16.09.2020

23.09.2020

Ноќевања:

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

7

STANDARD ROOM

Цена по лице

513€

513€

513€

513€

513€

513€

513€

513€

534€

534€

534€

534€

534€

534€

513€

513€

513€

 

Цена по патник до 01.03.2020-31.03.2020 за поаѓања 27.05.2020-20.07.2020

429€

429€

429€

429€

429€

429€

429€

                     

3 возрасен

419€

419€

419€

419€

419€

419€

419€

497€

451€

451€

451€

451€

451€

527€

419€

419€

419€

 

1 дете 0-13.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

2 дете 0-6.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

 

                                   

2 дете 7-13.99 год

352€

352€

352€

352€

352€

352€

352€

394€

366€

366€

366€

366€

366€

405€

352€

352€

352€

 

Цена по патник до 01.03.2020-31.03.2020 за поаѓања 21.07.2020-31.08.2020

               

456€

456€

456€

456€

456€

         

Цена по патник до 01.03.2020-31.03.2020 за поаѓања 01.09.2020-30.09.2020

                           

429€

429€

429€

 

STD SGL ROOM

Цена по лице

657€

657€

657€

657€

657€

657€

657€

657€

693€

693€

693€

693€

693€

693€

657€

657€

657€

 

Цена по патник до 01.03.2020-31.03.2020 за поаѓања 27.05.2020-20.07.2020

523€

523€

523€

523€

523€

523€

523€

                     

1 дете 0-13.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

2 дете 0-6.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

 

                                   

2 дете 7-13.99 год

399€

399€

399€

399€

399€

399€

399€

466€

421€

421€

421€

421€

421€

484€

399€

399€

399€

 

Цена по патник до 01.03.2020-31.03.2020 за поаѓања 21.07.2020-31.08.2020

               

567€

567€

567€

567€

567€

         

Цена по патник до 01.03.2020-31.03.2020 за поаѓања 01.09.2020-30.09.2020

                           

523€

523€

523€

 

FAMILY ROOM

Цена по лице

527€

527€

527€

527€

527€

527€

527€

527€

556€

556€

556€

556€

556€

556€

527€

527€

527€

 

Цена по патник до 01.03.2020-31.03.2020 за поаѓања 27.05.2020-20.07.2020

439€

439€

439€

439€

439€

439€

439€

                     

3 возрасен

434€

434€

434€

434€

434€

434€

434€

520€

461€

461€

461€

461€

461€

541€

434€

434€

434€

 

1 дете 0-13.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

2 дете 0-6.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

 

                                   

2 дете 7-13.99 год

357€

357€

357€

357€

357€

357€

357€

401€

373€

373€

373€

373€

373€

415€

357€

357€

357€

 

Цена по патник до 01.03.2020-31.03.2020 за поаѓања 21.07.2020-31.08.2020

               

472€

472€

472€

472€

472€

         

Цена по патник до 01.03.2020-31.03.2020 за поаѓања 01.09.2020-30.09.2020

                           

439€

439€

439€

 
p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море

Скопје – Хургада

Хургада – Скопје

Термин

Поаѓа

Пристигнува

Термин

Поаѓа

Пристигнува

27.05.2020

3:45

6:45

02.06.2020

1:00

3:55

03.06.2020

3:45

6:45

09.06.2020

1:00

3:55

10.06.2020

3:45

6:45

16.06.2020

1:00

3:55

17.06.2020

3:45

6:45

23.06.2020

1:00

3:55

24.06.2020

3:45

6:45

30.06.2020

1:00

3:55

01.07.2020

3:45

6:45

07.07.2020

1:00

3:55

08.07.2020

3:45

6:45

14.07.2020

1:00

3:55

15.07.2020

3:45

6:45

21.07.2020

1:00

3:55

22.07.2020

3:45

6:45

28.07.2020

1:00

3:55

29.07.2020

3:45

6:45

04.08.2020

1:00

3:55

05.08.2020

3:45

6:45

11.08.2020

1:00

3:55

12.08.2020

3:45

6:45

18.08.2020

1:00

3:55

19.08.2020

3:45

6:45

25.08.2020

1:00

3:55

26.08.2020

3:45

6:45

01.09.2020

1:00

3:55

02.09.2020

3:45

6:45

08.09.2020

1:00

3:55

09.09.2020

3:45

6:45

15.09.2020

1:00

3:55

16.09.2020

3:45

6:45

22.09.2020

1:00

3:55

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Галерија