fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

BARCELO TIRAN SHARM RESORT 5*

Опис

Barceló Tiran Sharm Resort  е модерен хотел од шпанскиот ланец кој е сместен на крајниот северен дел од заливот Nabg Bay со спектакуларен поглед на островот Тиран и ривиерата Акабе. Има убаво уредена песочна плажа (800 метри) со корален гребен на еден мал дел. Одалечен е 12 км од аеродромот и 18 км од центарот Nama Bay. 
Хотелот располага со 345 модерно уредени и пространи соби кои располагаат со: бања (туш / wc), фен, клима уред, Lcd tv, апарат за кафе и чај, телефон, интернет (со доплата), сеф, мини бар и балкон. 
Хотелски содржини: главен ресторан, 2 a la carte ресторани, медитерански и рибен, 4 тематски барови, бесплатен wi-fi во лобито на хотелот, шопинг центар, сувенирница, салон за убавина, сервис за перење и пеглање. 
Хотелот нуди 2 надворешни базени, џакузи, детски базен, тениски терени, одбојка на плажа, центар за нуркање, модерен Спа центар со сауна, парна бања, парно купатило, соби за третмани и масажи како и фитнес центар. За најмалите гости се грижи тим на аниматори во детскиот клуб и мини дискотека. 
Користењето на лежалките, чадорите и пешкирите се бесплатни. 

ТИП НА СОБИ

SUPERIOR ROOM

SUPERIOR SEA VIEW ROOM 

FAMILY ROOM

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Цената вклучува
Цената не вклучува
Напомени
  • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
  • Аеродромски такси
  • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Шарм Ел Шеик – Скопје 
  • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
  • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром 
  • Организација на аранжманот 
  • Египетска влезна виза (25 еур – се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Шарм Ел Шеик. 
  • Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Шарм Ел Шеик и потврда за хотелска резервација 
  • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
  • Патничко осигурување

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ
Задолжително патничко осигурување, со важност на ваучерот
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување. Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот

Галерија