fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Ayma Beach Resort & Spa 4* – Кушадаси

Опис
 • Автобуски превозПоаѓање од Битола, Прилеп, Велес и Куманово
 • Исхрана:Појадок и Вечера
 • Сместување:Хотел 4*
 • Плажа:150м од Ladies Beach

Положба: Хотелот е лоциран на една од најпознатите плажи во Кушадаси, Ladies Beach. Хотелот е оддалечен на 2 километри од центарот на градот.

Сместување: Хотелот Ayma Beach Resort е интимен хотел кој располага со 128 соби, кои се распоредени на 5 спрата. Сите соби се комфорни и располагаат со сопствен балкон, клима уред, сопствена бања (туш, тоалет,фен за коса),ТВ, сеф, телефон, минибар и бесплатна Wi-Fi конекција.

Услуга: Хотелот е на база HB(појадок и вечера – шведска маса – во главниот ресторан).Гостите може да уживаат во разновидни регионални и интернационални јадења кои се послужуваат секој ден во главниот ресторан. Хотелот исто така располага со два барови каде гостите може да уживаат во широк спектар на коктели.

Бесплатни услуги: користење на базен, базен за деца, ресторан, lounge area,игралиште за деца,фитнес центар, сауна, хамам, тениско игралиште, паркинг, градина, тераса, Wi-Fi конекција.

Услуги со доплата: Увозни пијалоци, свежо цедени сокови,сервис за перење алишта, минибар, пинг понг, билијард, телефон, сеф,водени спортови, лежалки на плажа, room service (услуга во соба), лежалки и чадори на плажа, спа третмани и масажи.

Содржини: Хотелот располага со прекрасен ресторан, два барови, рецепција (24/7), менувачница, туристичко биро, складирање на багаж, салон за убавина, гифт шоп, мини-маркет, назначен простор за пушење.

Плажа: Хотелот се наоѓа на најпознатата плажа во Кушадаси, Ladies Beach. Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот и по нјезината чиста вода. Во близина на плажата има безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, барови, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава: Надворешен базен, детско игралиште, водени спортови, билијард, тенис, пинг понг.

Ценовник
12% ПОПУСТ
За уплати до 31 Март
Термин Аранжман 10 ноќи
01.06 – 11.06 312 €
06.06 – 16.06 312 €
11.06 – 21.06 312 €
16.06 – 26.06 312 €
21.06 – 01.07 312 €
26.06 – 06.07 338 €
01.07 – 11.07 377 €
06.07 – 16.06 377 €
11.07 – 21.07 377 €
16.07 – 26.07 377 €
21.07 – 31.07 377 €
26.07 – 05.08 377 €
31.07 – 10.08 377 €
05.08 – 15.08 377 €
10.08 – 20.08 377 €
15.08 – 25.08 377 €
20.08 – 30.08 377 €
25.08 – 04.09 338 €
30.08 – 09.09 312 €
04.09 – 14.09 312 €
09.09 – 19.09 312 €
14.09 – 24.09 312 €
19.09 – 29.09 312 €
Аранжманот вклучува 10 ноќевања, превоз, појадок и вечера.
Цената вклучува:
 • 10 ноќевања на база полупансион (појадок и вечера)
 • Поаѓање од Битола, Прилеп, Велес и Куманово
Цената не вклучува:
 • Индивидуални трошоци
 • Задолжително патничко – здравствено осигурување

 

ПОПУСТИ:
 • За дете до 5.99 години: (само превоз 60 еур).
 • Второ дете: -20% попуст.
 • За деца од 6 до 11.99 години: -20% попуст.
 
* За ова патување т.е за влез во Турција според моменталните и мерки коишто се  на сила, потребно е да исполнувате едно од наведените:
▪️ Сертификат за вакцинација
▪️ Негативен “PCR тест” не постар од 72h
▪️ Негативен брз серолошки тест не постар од 48h
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.