fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

AURORA ORIENTAL RESORT 4 *

Опис

Овој голем хотелски комплекс, во центарот на туристичката област Nabq Bay, во близина на Hard Rock Cafе, трговскиот центар La Strada, на самиот брег на Црвеното Море. Тој е на 20 км од центарот на Namma Bay и 12 км од аеродромот. Хотелот се наоѓа на песочна плажа која има и понтонски мост за полесен пристап до коралните гребени. Се препорачува носење обувки за капење.
Има вкупно 380 пространи соби лоцирани во главната зграда и во вилите. Секоја соба има: купатило (туш / тоалет), фен, клима уред, интернет ( со доплата ), кафемат и чајџилница, мини бар, ЛЦД ТВ, телефон, сеф, балкон или тераса.
Хотелот располага со главен и еден ресторан a la carte, 5 барови, дискотека, менувачница, продавници, интернет конекција низ целиот хотел со дополнителна наплата и услуга за перење.
Хотелот располага со 3 базени на отворено (1 се грее во зима) и 2 базени за деца, тениско игралиште, пикадо, билијард, сквош, теретана, пинг понг, спа, центар за нуркање, спортови на вода. За најмладите гости има детски клуб, игралиште и 2 базени. Гостите користат лежалки, чадори и пешкири бесплатно.

ТИП НА СОБИ

STANDARD ROOM

FAMILY ROOM

DELUXE GARDEN ROOM

SIDE SEA VIEW ROOM

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Цената вклучува
Цената не вклучува
Напомени
  • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
  • Аеродромски такси
  • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Шарм Ел Шеик – Скопје 
  • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
  • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром 
  • Организација на аранжманот 
  • Египетска влезна виза (25 еур – се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Шарм Ел Шеик. 
  • Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Шарм Ел Шеик и потврда за хотелска резервација 
  • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
  • Патничко осигурување

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ
Задолжително патничко осигурување, со важност на ваучерот
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување. Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ
 

Пријавување на гости: 14:00 часот
Одјавување на гости: 10:00 часот
 

Локација
at
Галерија