fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

ASTERA HOTEL & SPA 4*

Опис

 4* ASTERA хотел се наоѓа во новиот центар на Банско, опкружен со многу хотели, ресторани, барови и на само 200m од SKI гондолата. Располага со 130 соби од кои што 84 двокреветни соби, 35 апартмани со 1 и 2 спални, сите модерно опремени со нов мебел, гардеробер, балкони, ТВ со сателитска, телефон, купатило со туш кабина или када во апартманите, фен за тело, сеф, минибар… на 4 ката и 5 лифта. За релаксација на гостите на располагање е лоби бар, затворен аква парк со најразлични базени, детски базен, отворен затоплен базен и џакузи, фитнес, куглана, игротека за деца, ресторан, паркинг…

 Опис на соби:

 • Apartment 1 bedroom 65 m2: Брачен кревет , Кревет на пуштање ,Поглед кон скијачката патека, Поглед на планината, Клима, Греење, Сеф во соба, Балкон, Сателитска ТВ, Телефон, Интернет пристап (€), Фен, Електрична рингла, Рерна, Аспиратор, Фрижидер.
 • Apartment 2 bedrooms 80 m2: Брачен кревет, Кревет на пуштање  , Поглед кон скијачка патека, Поглед кон планина, Клима уред, Греење, Сеф во соба, Балкон, Телевизор, сателитска ТВ, Телефон, Интернет пристап (€), Када, Фен, Електрична рингла, Рерна, Аспиратор.
 • Double room 22 m2: Брачен кревет или два единечни кревета, Поглед кон скијачка патека, Поглед кон планина, Клима уред, Греење, Сеф во соба, Балкон, ТВ САТ, Телефон, Интернет пристап (€), Мини бар,  Кади или Туш, Фен.

Цената вклучува:

 • затворен базен
 • сауна
 • парна бања
 • хамам (турска бања)
 • џакузи
 • фитнес
 • Ски гардеробер за ски опрема
 • трансфер од/до СКИ Гондолата

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1€ по лице од ден (задолжително)
 • Патничко осигурување
НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се дадени по лице од ден според избраниот вид на сместување.

Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Локација
Галерија