fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

AQUA BLUE SHARM 4 *

Опис

Овој all – inclusive  хотел се наоѓа во рамките на Aqua Park City, веднаш до шеталиштето долгo 450 метри koe што нуди голем број на кафулиња и продавници. Аква-паркот содржи 8 базени, 3 детски базени и 64 различни тобогани на вода. Хотелот Aqua Blue нуди целосна услуга во спа центарот како и приватна плажа.
Сите соби се климатизирани и имаат балкони со поглед на прекрасно уредените градини и лагуни и исто така имаат сателитска ТВ и минибар купатилото е опремено со  тоалетен прибор.
Хотелскиот ресторанот на база шведска маса нуди италијанска, медитеранска и азиска кујна. Во вечерните часови, гостите можат да уживаат во пијалок во спортскиот бар.
Хотелот Aqua Blu Sharm има добро опремена теретана. Гостите можат да возат педалина во лагуната или да играат тенис или мини голф.
За гостите е обезбеден превоз до приватната плажа во хотелот Albatros Resort каде што лежалките за сонце и чадорите, како и спортовите на вода се на располагање.

ТИП НА СОБИ

STANDARD ROOM

FAMILY ROOM

 

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Цената вклучува
Цената не вклучува
Напомени
  • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
  • Аеродромски такси
  • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Шарм Ел Шеик – Скопје 
  • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
  • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром 
  • Организација на аранжманот 
  • Египетска влезна виза (25 еур – се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Шарм Ел Шеик. 
  • Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Шарм Ел Шеик и потврда за хотелска резервација 
  • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
  • Патничко осигурување

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ
Задолжително патничко осигурување, со важност на ваучерот
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување. Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот
Одјавување на гости: 10:00 часот

 

Локација
at
Галерија