fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Apartmani Mujen Lux – Kopaonik

Опис

Опис:

Во викенд одморалиштето на 4,5 км од центарот на Копаоник, изградена е една од најубавите и најлуксузните згради на Копаоник, Вила МујЕн Лукс. Зградата има отворен паркинг простор со ограничен капацитет. Се наоѓа во близина на жичарницата „Сончева долина“, која е на само 1,8 км од имотот.

Ресторани:

Во склоп на објектот има и ресторан со отворена тераса од над 200м2, кој нуди прекрасен поглед на падините на Копаоник.

Велнес:

Имотот располага со велнес центар со внатрешен базен, тепидариуми, џакузи и сауни.

Ценовник

Цените се дадено за наем на студио / апартман на ден
10% попуст за уплата до 15.11.2021

Тип на сместување

Бр на лица

Услуга

28.11 05.12

05.12

26.12

22.12

02.01

02.01

23.01

23.01

06.02

06.02

13.02

13.02

20.02

20.02

27.02

27.02

06.03

06.03

13.03

13.03

03.04

Мин.престој

2

2

3

3

3

3

3

3

2

2

2

Студио

3-4

RO

75

90

200

90

75

90

200

90

75

90

75

Стандарт Апартман

5

RO

90

110

300

110

90

110

300

110

90

110

90

Супериор Апартман

5

RO

110

130

360

130

110

130

360

130

110

130

110

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • Наем на Студио / Апартман
 • Завшно чистење , струја, вода, греење, пешкири;
 • Користење на Спа центар – затворен базен, џакузи, финска сауна, инфрацрвена сауна, тапидариум, солена соба..
 • Wi-Fi
 • Трансфер до ски центар (распоред на возење истакнат на рецепција);
 • Ски Гардеробер во центар на Копаоник на 30 метри од ски стаза Мало Езеро;
 • Надворешен паркинг (лимитиран број на места – резервација не е дозволена);
 • Babt Cot – со претходна резервација);

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Полупансион 20€ по лице на ден возрасни; Деца 2-11,99 години 10,5€ по лице на ден (услугата не е задолжителна);
 • Појадок 7€ по лице на ден за возрасни; Деца 2-11,99 години 3,5€ по лице на ден (услугата не е задолжителна);
 • Вечера 13€ по лице на ден возрасни; Деца 2-11,99 години 6,5€ по лице на ден (услугата не е задолжителна);
 • Туристичка Такса 1€ по лице на ден за возрасни;
 • Деца 7-14,99 години 0,50€ по лице на ден;
 • Деца 0-7 години ГРАТИС; (плаќање се врши на рецепција);
 • Хотелско осигурување 0,25€ по лице на ден за сите гости (плаќање на рецепција);
Галерија