fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Apartmani Centar – Brzece

Опис

Апартманите Брзече се наоѓаат на 1070 метри надморска височина, во близина на центарот на Копаоник.

Врвните материјали и највисоките естетски критериуми во хармонија со духот на планината – стилот на градење Копаоник прават идеална комбинација на традиција со сите предности на модерната зграда. Опкружен со недопрени планински предели, во удобноста на апартманите што потсетуваат на домот, ќе најдете мир, задоволство и релаксација.


Сместување

Центарот Брзече Копаоник е има 83 апартмани, погодни за сметување од 2 до 6 лица. Комплексот се состои од две згради, со четири засебни влеза на различни катови и подземна гаража.

  • Студио за две лица – 25 м2, Студио за три лица, Апартман за 4 лица – 30м2, Апартман за 5 лица – 35 м2, Апартман за 6 лица – 35 м2, Lux апартман за 5 лица – 50м2

Сите студиа/апартмани имаат  кабловска телевизија, WiFi, автоматско греење, постелнини и крпи со висок квалитет, гардеробер, сеф, опремена кујна, електричен бокал, тостер, фрижидер, трпезариска маса, фен, хигиенски комплет во бањата.

Локацијата, но и формата на објектите им овозможува на сите апартмани да бидат сончеви поголемиот дел од денот, во текот на целата година. Секој апартман нуди поглед на бесконечните убавини од недопрената природа, чии бои се вистински лек за сите што доаѓаат од урбана средина.

НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се по апартман по ноќ

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник

Brzeće Centar apartmani

Ценовникот важи за период од 20.04.2020 – 18.04.2021.

Цените се изразени во евра, за наем на студио / апартман (за наведениот број на лица)

Период

Смена

Мин.

ноќи

0+1

1+1

2+1 / 0+2

1+2 / 3+1

1+2 Lux

2+2

 

Број на лица / услуга

1

лица/наем

1-3 лица/наем

1-4

лица/наем

1-5 лица/наем

1-4 лица/наем

1-6 лица/наем

05.01-

31.01

Вто/нед

3

79 €

102 €

114 €

129 €

132 €

132 €

31.01-

21.02

Нед/нед

3

86 €

108 €

129 €

150 €

172 €

172 €

21.02-

21.03

Нед/нед

2

65 €

86 €

111 €

133 €

156 €

156 €

21.03-

18.04

Нед/нед

1

52 €

73 €

95 €

116 €

138 €

138 €

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

  • Наем на студио/апартман
  • Wi-Fi
  • Користење на ски остава
  • Употреба на гаража и паркинг во согласност со достапните капацитети

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Туристичка такса
  • Возрасните плаќаат 100,00 RSD по лице, за една ноќ.
  • Деца до 7 години не плаќаат туристичка такса
  • Деца 7 -15 години 50,00 RSD по лице, за една ноќ
Галерија