fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

AMC ROYAL HOTEL & SPA 5*

Опис

Лоциран директно на прекрасната песочна плажа, нуди неверојатен поглед на Црвеното Море. Идеален за клиентите кои ја ценат удобноста и интимната атмосфера. Одлични услови за семејства. Хотелот нуди голем базен со тобогани, разновидна забава и игралиште. Хотелот исто така нуди бесплатна услуга на плажа и бар на плажа во кој се служат разновидни пијалоци опфатени со all inclusive опцијата. Хотелот нуди и разновидни активности на вода , вклучувајќи нуркање. 

Гостите имаат на располагање: фитнес центар, салон за убавина (масажа, сауна), WiFi интернет, 1 отворен базен и 1 детски базен, кои се загреваат во зимската сезона (крпите се бесплатни), детски клуб, билијард, тенис на маса, boccia и одбојка на плажа. Во прилог на главниот ресторан, хотелот нуди ресторан во кој се подготвуваат италијански специјалитети и ресторан за грил на плажа, 4 барови (на плажа и базен), дискотека, продавници, салон за убавина, перење и перална, менувачница. Хотелот има 395 соби сместени во две згради. Сите соби имаат бања (туш / тоалет), фен, сателитска ТВ, телефон, мини бар, клима уред, фрижидер, балкон или тераса. 

Blue Lagoon ресторанот служи избрани меѓународни оброци на маса за доручек за појадок, ручек и вечера. АМЦ Royal хотелот исто така има А la carte ресторани.  Италијанскиот ресторан служи оригинални јадења со тестенини и пици. Во ресторанот Palms Island, гостите можат да уживаат во ориентална храна, додека во суши бар Kona Kai јапонски јадења подготвени со техника tapeyaki. Пијалоците се достапни на Fun Pub Shots. 

Центарот на Хургада со пазарот и шеталиштето е само 11 километри од хотелот.

ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ
ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ
НАПОМЕНИ:
ЦЕНОВНИК
Легенда
Авионски Превоз
  • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
  • Аеродромски такси
  • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Хургада – Скопје 
  • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
  • Трансфер аеродром – хотел – аеродром 
  • Организација на аранжманот 
  • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. 
  • Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација 
  • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
  • Патничко осигурување 

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден 
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ 
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето 
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ 
Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот 
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот 
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот

 

AMC ROYAL HOTEL & SPA 5*

Термин од:

27.05.2020

03.06.2020

10.06.2020

17.06.2020

24.06.2020

01.07.2020

08.07.2020

15.07.2020

22.07.2020

29.07.2020

05.08.2020

12.08.2020

19.08.2020

26.08.2020

02.09.2020

09.09.2020

16.09.2020

23.09.2020

Ноќевања:

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

7

STANDARD ROOM

Цена по лице

505€

505€

505€

505€

505€

505€

513€

527€

551€

556€

556€

556€

531€

505€

505€

505€

505€

 

Цена по патник до 01.03.2020-31.03.2020 за поаѓања 27.05.2020-30.09.2020

436€

436€

436€

436€

436€

436€

441€

451€

468€

472€

472€

472€

454€

436€

436€

436€

436€

 

3 возрасен

426€

426€

426€

426€

426€

426€

 

441€

458€

461€

461€

461€

442€

426€

426€

426€

426€

 

1 дете 0-13.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

2 дете 0-6.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

2 дете 7-13.99 год

356€

356€

356€

356€

356€

356€

358€

363€

372€

373€

373€

373€

364€

356€

356€

356€

356€

 

STD SGL ROOM

Цена по лице

621€

621€

621€

621€

621€

621€

630€

649€

691€

700€

700€

700€

660€

621€

621€

621€

621€

 

Цена по патник до 01.03.2020-31.03.2020 за поаѓања 27.05.2020-30.09.2020

517€

517€

517€

517€

517€

517€

524€

537€

566€

572€

572€

572€

545€

517€

517€

517€

517€

 

1 дете 0-13.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

2 дете 0-6.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

2 дете 7-13.99 год

396€

396€

396€

396€

396€

396€

399€

406€

421€

424€

424€

424€

410€

396€

396€

396€

396€

 

FAMILY ROOM

Цена по лице

534€

534€

534€

534€

534€

534€

541€

556€

586€

592€

592€

592€

563€

534€

534€

534€

534€

 

Цена по патник до 01.03.2020-31.03.2020 за поаѓања 27.05.2020-30.09.2020

456€

456€

456€

456€

456€

456€

461€

472€

493€

497€

497€

497€

477€

456€

456€

456€

456€

 

3 возрасен

451€

451€

451€

451€

451€

451€

 

461€

482€

486€

486€

486€

471€

451€

451€

451€

451€

 

1 дете 0-13.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

2 дете 0-6.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

2 дете 7-13.99 год

366€

366€

366€

366€

366€

366€

368€

373€

384€

386€

386€

386€

376€

366€

366€

366€

366€

 
p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море

Скопје – Хургада

Хургада – Скопје

Термин

Поаѓа

Пристигнува

Термин

Поаѓа

Пристигнува

27.05.2020

3:45

6:45

02.06.2020

1:00

3:55

03.06.2020

3:45

6:45

09.06.2020

1:00

3:55

10.06.2020

3:45

6:45

16.06.2020

1:00

3:55

17.06.2020

3:45

6:45

23.06.2020

1:00

3:55

24.06.2020

3:45

6:45

30.06.2020

1:00

3:55

01.07.2020

3:45

6:45

07.07.2020

1:00

3:55

08.07.2020

3:45

6:45

14.07.2020

1:00

3:55

15.07.2020

3:45

6:45

21.07.2020

1:00

3:55

22.07.2020

3:45

6:45

28.07.2020

1:00

3:55

29.07.2020

3:45

6:45

04.08.2020

1:00

3:55

05.08.2020

3:45

6:45

11.08.2020

1:00

3:55

12.08.2020

3:45

6:45

18.08.2020

1:00

3:55

19.08.2020

3:45

6:45

25.08.2020

1:00

3:55

26.08.2020

3:45

6:45

01.09.2020

1:00

3:55

02.09.2020

3:45

6:45

08.09.2020

1:00

3:55

09.09.2020

3:45

6:45

15.09.2020

1:00

3:55

16.09.2020

3:45

6:45

22.09.2020

1:00

3:55

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Локација
at
Галерија