fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

AMARA DOLCE VITA LUXURY 5*

Опис

Локација
Amara Dolce Vita има идеална позиција,тука каде што планината на Таурус се состои со Медитеранот ,во еден скриен рај оплокен со шума и борови.Резортот се наоѓа само 2км далеку од центарот на Текирова ,18 км од Кемер ,58 км од Анталија и 75 км од аеродромот на Анталија
Сместување
Amara Dolce Vita им нуди на своите гости 700 соби декорирани со стил и со модерна опрема.хотелот има неколку видови на соби:
Deluxe Standard Room ( со поглед кон морето или паркот)
273 соби со површина со 40 m2, сместени во луксузните згради (Deluxe Buildings). Тие се опремени со сплани или два кревети поединечни , еден тоалет , 1 соблекувална и балкон..
Deluxe Triple Room
хотелот има 17 соби со површина 63 m2. Тие имаат 2 спални , еден брачен кревет и една соба single со единачен кревет , тоалет и балкон.Deluxe Family Room (фамилијарна луксузна соба)
5 соби со површина 70 m2:  2 спални соби ,еден брачен кревет и една со два единачни кревети со поврзување, тоалет и балкон Deluxe Suite
7 суита со површина 80 m2: се состои од една соба со брачен кревет , дневна соба , канцеларија,кујна, тоалет со џакузи,гардероба и тарасаДруги видови на соба што се нудат во хотелот се : Deluxe Major Suite, Deluxe Grand Villa, Deluxe Junior Villa, Club Standard Room, Club Suite, Handicapped Room.
Ресторани и Барови
Во главниот ресторан и во ресторанот A la Carte на хотелот ке најдете врвна услуга , храна внимателна припремена . Главниот ресторан има три зони различно декорирани ,ирски бар и паб.
Фацилитети и услуги
Секојдневните активности се ,специјални игри, културни активности, вечерна музика,музика во живо, караоке, курс за играње,диско ,дарт,забава на плажа и паркот , akuapark, минибар,интернет кафе, базен за деца,детско игралиште, минидиско ,тенис со осветлување ,каное ,бања на пареа ,џакузи.
Услуги со екстра плакање:
Разни масажи , wellness centre, разни третмани за тело и лице, spa, хидротерапија.

ТИП НА СОБИ

CLUB ROOM

DELUXE LAND VIEW

DELUXE SEA VIEW

CLUB FAMILY SUITE

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Локација
vs
Галерија