fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

ALBATROS WHITE BEACH RESORT 5*

Опис

Хотелот Albatros White Beach е сместен на брегот на Црвено Море во Хургада, на само 5км оддалеченост од новата марина.
Содржини
Располага со отворен базен , детско игралиште и тераса. Во сите заеднички простории може да се користи бесплатен безжичен инетрнет . Сите соби се опремени со flat-screen TV, а некои од нив имаат простор за седење и тераса или балкон. Купатилата содржат туш кабина, бесплатен тоалетен прибор и фен за коса. Гостите можат бесплатно да користат теретана, 2 базена за возрасни и повеќенаменски спортски терен.
Во понудата спаѓа услугата за изнајмување на автомобил, а рецепцијата работи нон-стоп. Може да се организираат активности како нуркање, а на располагање се 4 детски базени, пикадо и игралиште за деца. Во рамките на објектот има и бар.
Општинскиот суд се наоѓа на 8 км, а островот Giftun на 10км од хотелот Albatros White Beach. Меѓународниот аеродром е на оддалеченост од 3 км.

ТИП НА СОБИ

STANDARD POOL VIEW ROOM DBL

STANDARD GARDEN VIEW ROOM DBL

JUNIOR SUITE DBL

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Цената вклучува
Цената не вклучува
Напомени
 • 6 ноќевања со All inclusive или Ultra All Inclusive услуга
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Хургада – Скопје
 • Аеродромски такси и административни такси
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Чекиран багаж од 20 кг по лице во авион
 • Организација на аранжманот
 • Египетска влезна виза за македонски државјани ( цената е 25 евра по лице, важи за возрасни и за деца, а се плаќа на лице место при пристигнување на аеродромот во Хургада. Задолжително е да поседувате македонски пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на вашиот престој во Хургада и ваучер за потврда на хотелска резервација. )
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • За правење резервација потребна е уплата од мин 30% од вкупната цена на аранжманот. Потврдува од хотелот за резервацијата се добива во рок од 24 до 48 работни часа. Кога Вашата резервација ќе биде потврдена ќе бидете известени.
 • Во случај да не биде потврден избраниот хотел, ќе ви биде предложен друг соодветен хотел. Доколку не ви одговара дадената алтернатива имате право на целосен повраток на уплатените средства. За сите дополнителни информации и прашања, ве молиме контактирајте не.
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За да се направи барање за резервација е потребна уплата од 30% од вкупната цена на аранжманот. Целосната доплата на аранжманот е до 20 дена пред денот на поаѓање.
 • Во случај на не придржување на правилата за плаќање значи дека резервацијата ќе биде откажана (сторнирана), при што следуваат и пенали од страна на хотелот.
Галерија