fbpx Albatros - Dana Beach Resort 5* - T.A. Da-ni Travel
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Albatros – Dana Beach Resort 5*

Price
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

240

Зошто да патувате со нас?

  • Најдобри цени на пазарот
  • 24/7 подршка за нашите клиенти
  • Најголем избор на аранжмани
  • Сопствен возен парк

Имате прашања ?

Не двоумете се да не повикате. Ние сме стручен тим и ние сме среќни што ќе разговараме со вас.

+389 74 608 117

info@danitravel.mk

Опис

Dana Beach Resort (Families and Couples Only)
СМЕСТУВАЊЕ
-Ова одморалиште со 5* во  Хургада нуди приватно одморалиште на плажа на Црвеното Море. Услугите вклучуваат отворен базен во лагуна стил, центар за нуркање и пијано бар. Сите соби имаат балкон на отворено.
-Светлите соби на Дана Бич имаат големи прозорци и мебел од светло дрво. Секоја сопствена бања е опремена со бесплатни удобности за бања и фен.
УСЛУГА
– All Inclusive
СОДРЖИНИ
-Четири ресторани се достапни и служат низа кујна, вклучувајќи италијански, медитерански и египетски јадења.
-Дана Бич исто така нуди диско и 8 барови, вклучувајќи бар на плажа со поглед на Црвеното Море.
-Гостите можат да се релаксираат  под чадор на приватниот плажа на хотелот Дана.
-Спортските опции вклучуваат тенис, инструкции за нуркање и билијард.
-Плажата Дана се наоѓа на 181,000 m² убав терен.
-Одморалиштето Дана Бич е само 15-минутно возење од меѓународниот аеродром Хургада.

 

ТИП НА СОБИ

STANDARD POOL VIEW ROOM DBL

STANDARD GARDEN VIEW ROOM DBL

SUPERIOR ROOM DBL

 

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Цената вклучува
Цената не вклучува
Напомени

– 6 ноќевања со All inclusive или Ultra All Inclusive услуга
– Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Хургада – Скопје
– Аеродромски такси и административни такси
– Трансфер аеродром – хотел – аеродром
– Чекиран багаж од 20 кг по лице во авион
– Организација на аранжманот
– Наш преставник на аеродромот во Скопје и наш преставник во Хургада

– Египетска влезна виза за македонски државјани ( цената е 25 долари по лице, важи за возрасни и за деца, а се плаќа на лице место при пристигнување на аеродромот во Хургада. Задолжително е да поседувате македонски пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на вашиот престој во Хургада и ваучер за потврда на хотелска резервација. )
– Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
– Патничко осигурување

– За правење резервација потребна е уплата од мин 30% од вкупната цена на аранжманот. Потврдува од хотелот за резервацијата се добива во рок од 24 до 48 работни часа. 
Кога Вашата резервација ќе биде потврдена ќе бидете известени.
– Во случај да не биде потврден избраниот хотел, ќе ви биде предложен друг соодветен хотел. Доколку не ви одговара дадената алтернатива имате право на целосен повраток на уплатените средства.  За сите дополнителни информации и прашања, ве молиме контактирајте не.

– Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
– За да се направи барање за резервација е потребна уплата од 30% од вкупната цена на аранжманот. Целосната доплата на аранжманот е до 15 дена пред денот на поаѓање.
– Во случај на не придржување на правилата за плаќање значи дека резервацијата ќе биде откажана (сторнирана), при што следуваат и пенали од страна на хотелот.

Галерија